View Single Post
  #26  
Vechi 06.06.2012, 20:03:03
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pui Vezi mesajul
Dumnezeu îți poartă de grijă și prin boala ta te încearcă nu fiindcă te dușmănește și te urăște, ci fiindcă te iubește foarte mult.
Citat:
În prealabil postat de omulet Vezi mesajul
Greu de formulat reguli generale! Nu cunoastem noi caile Domnului si nici nu avem dreptul sa ne pronuntam in legatura cu altii. Sa-l lasam pe duhovnicul fiecaruia sa discearna lucrurile astea.
SN Lazarev scrie în ”Diagnosticarea Karmei” că fetița unei gospodine dintr-un sat suferea grav și inexplicabil la pat de câteva zile, fără speranțe și, adresându-se unei vindecătoare din acea comună, i s-a răspuns că fetița se va face bine dacă ea nu va mai ”îndoi” cu apă(amesteca) laptele pe care-l vinde sătenilor; în ziua următoare fata s-a ”vindecat”.


Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Bolile ne pot oferi folos și răsplată dacă sunt suportate cu mulțumire, căci e o poruncă care spune: „întru toate mulțumiți" (I Tes. 5, 18).

Ca orice necaz, ele pot veni fie ca pedeapsă pentru păcatele noastre, fie ca o încercare de la Dumnezeu, de genul celor pe care le-a suferit Iov.

Așa cred eu, dorindu-vă, însă, tuturor sănătate sufletească și trupească.

.Azi simt nevoia să "vorbesc" mai mult - fiți vă rog îngăduitori cu mine dacă spun prostii sau dacă vă plictisesc!
Se pare că ne promiți o dulce ”plictiseală”; eu unul îți mulțumesc!
Reply With Quote