Subiect: Este valabilă?
View Single Post
  #6  
Vechi 26.06.2010, 10:42:54
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Pe mine la sfarsit m-a intrebat daca mai am ceva pe suflet.Asa ca ,imi lasa posibilitatea de a spune tot.Bineinteles insa ca eu,netrebnicul am spus ca nu mai am.Ca si cum toate sunt ok.Si asa am ramas cu unele lucruri nespovedite,de care mi-am amintit ulterior,ca vroiam inca de la inceput sa le spun.Acum nici eu nu stiu ce sa fac,sa ma impartasesc sau nu .Desi ,daca ma impartasesc cu indoiala in suflet ,nici asa nu e bine.

Dar cred ca mai este o varianta ,care se aplica si la tine,colaps.
Nu trebuie intrat in toate detaliile.Poate ceea ce ai marturisit,acopera,include, ceea ce ai fi vrut sa mai marturisesti .De exemplu,daca spui ca nu ai dragoste de Dumnezeu spui de fapt o multime de pacate ,care nu trebuie sa le mai detaliezi.
Nu este așa. Nu am spus tot ceea ce am avut pe suflet și m-am Împărtășit cu îndoială. Nici eu nu știu ce să fac ...
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote