View Single Post
  #7  
Vechi 21.11.2011, 23:03:15
skicolour skicolour is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Implicit

Citat:
În prealabil postat de l.olteanu Vezi mesajul
Salutare tuturor!
Am decis cu putin timp in urma impreuna cu prietenii mei ca de anumite sarbatori ortodoxe sa mergem sa vizitam diferite case de copii, azile de batrani etc. pentru a aduce putina bucurie in viata oamenilor mai putin norocosi decat noi. Ma intereseaza daca puteti sa-mi dati cateva adrese sau date de contact ale unor astfel de locuri, deoarece personal nu stiu de unde as putea lua astfel de informatii. Ma intereseaza in special daca cunoasteti locatii cat mai nemediatizate pentru ca as vrea ca toate persoanele defavorizate sa aiba sanse egale. ( unele locuri fiind ajutate mai des decat altele).

Va multumesc anticipat.

Doamne ajuta!
Nu trebuie sa stai sa cauti sau sa ceri adrese pe net. Trebuie doar sa deschizi ochii bine si sa privesti in jur. De curand am asistat la ceva ce m-a impresionat tare mult: am mers la tara si vizitand niste vecini de acolo ce aveau o nepotica mica, fetita a inceput sa-mi arate jucariile ei ce le pastra cu mare grija si de care era foarte mandra. Erau niste jucarii amarate, papusi luate de pe la fratii mai mari, rupte si invechite de timp...dar pentru ea erau pretioase, erau tot ce avea ea.
Trebuie doar sa deschidem ochii mai mult....
Reply With Quote