View Single Post
  #11  
Vechi 23.10.2014, 01:03:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Da, foarte "tare ". . .!
Prin astfel de subiecte deschise pe un forum Ortodox , nu stiu daca realizam ceva , decat o simpla scuipatura ce se intoarce impotriva initiatorului acestui penibil thread !
Desi subiectul este trivial si anti crestinesc,este bine sa punem cateva idei gramada si cumva sa satisfacem curiozitatea celor mai putin-credinciosi care nu stiu si nu au experienta necesara sa deosebeasca pe mestugarii mai rafinati in ale magiei(ma gandesc la cei foarte fascinati de fenomene paranormale carora li se pare normal ca unii oameni"cu daruri"sa vb cu mortii).
Mai ales cand vrajitoarele citesc acatiste,poarta cruci mari ca episcopii,au icoane ortodoxe la" locul de munca" si prescriu clientilor,post,rugaciuni si citirea acatistelor noaptea.
Cuiva mai slab de minte si de duh i se pare normal ca magia alba sa te scape de magia neagra,fara a pune in calcul pe Dumnezeu si atat!

Asta imi aminteste ca am citit ceva asemanator pe ortodoxia tinerilor:o tanara povestea ca din curiozitate a dorit sa mearga la o parapsiholoaga sa-i spuna viitorul. Aceia,a inceput sa-si certe clienta ca nu merge la biserica,nu tine posturi si nu se roaga indeajuns;la randul ei a chemat si aceia spiritele pt a dezvalui viitorul.
Asa ca oamenii sunt inselati,sunt confuzi...umbla acelea cu diavolul sau cu Dumnezeu?Si uite ca vor sa afle pe pielea lor.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 23.10.2014 at 01:12:09.
Reply With Quote