View Single Post
  #13  
Vechi 03.01.2010, 20:10:23
8NihilSineDeo9 8NihilSineDeo9 is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Brielle Vezi mesajul

O simpatica psiholoaga a incercat sa-mi deznoade viata particulara si sa recunoasca motivul incordarii muschilor paravertebrali in faptul ca ma sacrific tot timpul pentru familia mea si ca ar trebui sa ma gandesc la mine insami inaintea celorlalti, ca greutatea familiei ma apasa pe umeri prea tare ...

.....

Fiecare psiholog iti va spune in concluzie ca problemele tale isi au radacinile in copilarie si in comportamentul tau familial si defapt trebuie sa te ajuti singur iar daca poti da-i pe toti ceilalti deoparte. Deci gandeste-te doar la tine si daca nu merge te indoapa si cu antidepresive daca le dai voie.



Pentru mine psihoterapia ortodoxa a avut un efect benific. V-o recomand cu caldura.
la acest aspect m-am referit cand am pomenit de superficialitatea psihoterapiei conventionale [nu este luata in calcul jertfa de sine]. Este ceea ce diferentiaza cele doua tipuri de psihoterapie. Din nefericire psihoterapia ortodoxa nu este recunoscuta in tara noastra. Succes Lareine!

Doamne ajuta!
__________________
Sfinte Ioane proorocule, dulceata lumii, frumusetea cerului cea impatrit luminata, primind aceasta rugaciune de acum, izbaveste pe toti din toate nevoile, si-i scoate din chinul cel ce va sa fie pe cei ce te lauda cu credinta, cantand lui Dumnezeu : Aliluia !
Reply With Quote