View Single Post
  #14  
Vechi 03.01.2010, 20:27:31
cred_cu_adevarat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de costel Vezi mesajul
Sunt multi oameni care au avut de suferit de pe urma psihoterapeutilor. Nu putine sunt cazurile in care o persoana care nu gaseste liniste in familie, primeste ca solutie - relatiile extraconjugale. Asa ca nu orice psihoterapeut trebuie imbratisat cu bucurie.
"Medicii trateaza insa doar Dumnezeu vindeca" - o vorba frumoasa pe care am auzit-o. Un domn vorbea pe Trinitas despre medicina si crestinism si tot el spunea ca in momentul in care omul ajunge sa creada cu adevarat, nu mai exista nici un razboi sau problema pe care trebuie sa le rezolve el singur (omul). Toate ii sunt incredintate lui Dumnezeu. Cred ca multi dintre noi am auzit de vindecari miraculoase, de oameni care au trait desi medicii nu le mai acordau nici o sansa... ba chiar de invieri sau amanari ale mortii de catre unii duhovnici. Minunile sunt intotdeauna sub ochii nostri. Singurele lucruri la care trebuie sa lucram sunt nadejdea si credinta.
Sa nu gresesc... si in indreptarul de spovedanie este trecut faptul ca este un pacat sa fii bolnav si sa nu mergi la medic bravand sau cerand semne si minuni. Insa, finalmente, cu toate eforturile omenesti, vindecarea tot de la Dumnezeu vine.
Doamne ajuta!

Last edited by cred_cu_adevarat; 03.01.2010 at 20:59:08.
Reply With Quote