Subiect: Schimb de carti
View Single Post
  #5  
Vechi 30.08.2011, 16:34:54
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Duminică, 11 septembrie, între orele 11 și 12 invit pe bucureștenii interesați la un schimb de cărți. La mine acasă, ocazie cu care avem prilejul de a ne cunoaște mai bine. Locul întâlnirii este pe Ștefan cel Mare, colț cu Aleea Circului. Adresa exactă se furnizează prin mesaj privat.

Este vorba de carte religioasă, dar și de carte de beletristică. Desigur, fiecare dintre noi avem cărți pe care le-am citit și ne-au plăcut. Nu sunt esențiale, încât să le păstrăm. Dar nici să le aruncăm sau să le vindem pe câțiva lei misiților de la anticariate nu ne vine. Schimbarea lor cu persoane pentru care prezintă interes e o bună soluție. Dăm ce am citit, luăm ceea ce am vrea să citim.
Important: nu este vorba de împrumut, cartea schimbată devine proprietate a celui ce o dorește și oferă altceva interesant la schimb.

Taxa de participare este de 5 lei. În schimbul acestei taxe, participanții vor primi, la alegere:
1) un pahar de limonadă, făcută de copiii mei (ași ai limonadei)
2) o ceașcă de cafea, făcută de mine (as al cafelei)
3) un pahar de vin. Ași ai vinului suntem toți.

Alunele sunt din partea casei.

Taxele strânse se fac venit pentru săraci.

Deci, vă aștept Duminică 11 septembrie după slujbă, între orele 11 și 12, cu traista de cărți la mine acasă. Dacă dă Dumnezeu timp frumos, le vom expune pe niște mese în curte. Important: doritorii sunt rugați să-mi comunice prin mesaj privat sau la numărul meu de telefon: 0726 195503
Frate, multumesc. I'll be there. Am ceva literatura consistenta; bunicul meu matern, Dumnezeu sa il odihneasca cu dreptii Sai, a adunat cantitati uriase de literatura; era un impatimit al cuvantului scris. Bine ca mai exista oameni de felul tau si initiative ca aceasta. Deo gratias!
Reply With Quote