View Single Post
  #19  
Vechi 18.04.2012, 11:49:43
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Cei care fac campanii anti-cip, refuza orice cip, nu doar cele implantabile. Eu n-am inteles care e legatura intre datele biometrice si lepadarea de Hristos, cu ce influenteaza cip-ul ala de pe pasaport, cartea de sanatate, card etc. credinta ta in Hristos. Asa cum nu ti-a influentat credinta faptul ca pe pasaport erau scrise datele tale (inclusiv culoarea ochilor si inaltimea), nu vad de ce te-ar afecta daca ele vor fi “scrise” in format electronic, este acelasi lucru.
Unele persoane care sunt impotriva cipurilor probabil mai si exagereaza, fiecare dupa cat a inteles. Eu am citit pozitia unor duhovnici, ca aceasta cu cipurile neimplantate este doar un prim pas, nu este inselarea din Biblie, ci ceva premergator.
Iata ce spune Pr. Iustin Parvu: "consideră planul național de introducere a cipurilor biometrice pentru buletin și pașaport ca o vreme „premergătoare acestei profeții”, deci nu derularea însăși a profeției.
b. Nu acțiunea cipurilor biometrice în sine este egală cu pecetluirea, ci aceasta reprezintă doar un început și „o capcană a vrăjmașului“.

Nici eu nu am inteles si nici acum nu inteleg prea bine, de aceea nu propovaduiesc nicio pozitie, pro sau contra. In schimb nu pot sa fiu sigur impotriva si sa si lupt pentru asta, pentru ca multi duhovnici s-au pronuntat impotriva acestor lucruri, iar eu ma gandesc ca poate nu le stiu pe toate si or stii ei mai bine de ce.
Putem vedea o idee in declaratia lui Putin, Antonia a dat link-ul dar nu l-a comentat. Se pot crea arme de acest tip, si putem intui ca se poate face o influentare a psihicului si o sugestionare, deci dovezi sunt.
Reply With Quote