Subiect: Omule, incotro?
View Single Post
  #33  
Vechi 10.12.2014, 21:12:55
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Mirela ,pe aici ,pe la noi ,sunt destule familii cu posibilitati restranse ,in special familii cu multi copiii ,mai ales pe langa oras.
Nu ducem lipsa de saraci si deja am mai mers pe ici ,pe colo.
Poate multi de pe forum sunt in situatia mea ,au mai facut si fac pe cont propriu.
De aici aceasta reticenta ,si poate unii chiar nu au mai nimic de oferit.
Dar cred ca vei gasi pe cineva de buna credinta sa colaboreze cu tine ,sau poti trimite la tine in oras la parinti sa faca milostenie unor familii nevoiase.
Multumesc, Anita. S-a rezolvat, s-a găsit un forumist inimos care mi-a scris pentru a organiza o actiune aici pe forum - vezi postarea mea anterioară :

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Iată că lucurile se miscă si în sensul dorit de mine - adică un prieten si membru de încredere aici pe forum m-a anuntat că la biserica lui sunt 7-8 familii nevoiase pe care părintele ar vrea să-i ajute de sărbatori cu ceva de-ale gurii, că nu prea au ce pune pe masă. Colegul nostru va strange bani pentru a-i da părintelui, dacă mai sunt si altii aici pe forum care ar dori să-l ajute; se pot face trimiteri si prin paypal (important, mai ales pentru diaspora). Asa că dacă sunteti interesati să contribuiti la această actiune, din putinul pe care îl aveti, vă rog să-mi scrieti pe privat pentru mai multe detalii. Doamne ajută, si Dumnezeu să vă întoarcă însutit pentru tot ceea ce dati din suflet acestor oameni sărmani si le înfrumusetati si lor sărbătoarea sfântă a Nasterii Domnului.
Am făcut si un topic la Umanitare pentru a fi mai vizibil, si a avut ecou pot să spun, fiindca si alti forumisti, nu foarte multi ce-i drept, s-au oferit să puna umărul la această actiune. Înteleg si pe cei care nu pot răspunde apelului si nu este nicio problemă, fiecare îsi gestionează cum crede putinul pe care îl are. Dumnezeu stie inima si posibilitătile fiecăruia. Doamne ajută, sărbători binecuvântate tuturor !
Reply With Quote