Subiect: Omule, incotro?
View Single Post
  #34  
Vechi 10.12.2014, 21:38:54
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Am făcut si un topic la Umanitare pentru a fi mai vizibil, si a avut ecou pot să spun, fiindca si alti forumisti, nu foarte multi ce-i drept, s-au oferit să puna umărul la această actiune. Înteleg si pe cei care nu pot răspunde apelului si nu este nicio problemă, fiecare îsi gestionează cum crede putinul pe care îl are. Dumnezeu stie inima si posibilitătile fiecăruia. Doamne ajută, sărbători binecuvântate tuturor !
Ma bucur pentru cei ce au reusit sa gaseasca totusi o solutie. In alte conditii m-as fi alaturat cu placere, dar, in cateva ore am deja zborul spre Romania, iar acolo cam stiu ce am de facut. Din cunostintele mele, in oraselul meu o singura persoana figureaza pe acest forum. Iar acea persoana deja organizeaza in fiecare an asemenea ajutoare, in cadrul parohiei din care fac si eu parte. Despre faptul ca sunt putini cei ce se ofera, aici, nu trebuie sa ne tulbure si nici sa ne dezamageasca. Sunt convins ca foarte multi stiu deja ce au de facut si daca n-au rezolvat inca, o vor face, poate chiar in ajun, intr-un mod cu totul inedit. E sansa lor, e bucuria lor.
Doamne-ajuta!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote