View Single Post
  #36  
Vechi 22.01.2015, 14:40:25
bin000 bin000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 508
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan.mx Vezi mesajul
Cum spuneam de pe la 12 ani, am început să fiu stăpânit de astfel de gânduri dar nu sub formă gay ci sub formă "normală". Însă de la un timpm-am gândit eu așa,cum ar fi dacă lucrurile s-ar petrece invers, și aș păcătuii cu un băiat? Am făcut cea mai mare greșală a vieții mele să persist în gândurile acestea care în prezent mi s-au transformat într-o patimă foarte periculoasă.
Raspunsul e chiar in intrebarea ta.Tu esti normal,dar pentru ca "m-am gandit eu asa" ,ai inceput sa-ti sugestionezi creierul altfel...si creierul nu face diferenta intre realitate si imaginatie,el lucreaza cu gandurile pe care i le dai.
De fapt nu "te-ai gandit tu asa" ci diavolul ti le-a insuflat ,dar in momentul in care le-ai acceptat au devenit ale tale.Creierul si-a format un pattern pe care il foloseste,ca un drum batatorit .Ce trebuie sa faci tu e sa bagi plugul pe drumul batatorit si sa-l ari ca sa revii unde erai . Daca ai putut singur sa-l batatoresti,nu stiu daca o sa poti sa-l ari singur.Incearca! Apoi daca nu reusesti ,ceri ajutor.De la un duhovnic,caci un duhovnic stie despre lupta cu dracul.Depinde de tine si hotararea ta.
Reply With Quote