View Single Post
  #39  
Vechi 22.01.2015, 15:46:12
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
Asa ca ai doua variante: ori te accepti asa cum esti si continui sa fii cine esti, ori "te schimbi" si devii depresiv din cauza ca Biserica nu ccepta homosexualitatea. Decizia e la tine.

PS: nu va chinuiti sa imi sariti in cap; stiu ca un forum ortodox, dar fiind la sectiunea dedicata homosexualitatii, mi-am permis a dau un sfat realit, fie el si neortodox. Pentru ca sta e realitatea.
Deci tu esti 'realitatea", e bine ca ne-ai spus. E realitatea ta, fiecare om are o realitate, uneori rupta de cea reala. Nu intelege de ce tot timpul sfaturi dau abaaa si tu, unii intra aici pentru ca e forum ortodox, nu sa auda parerea strazii. Am inteles ca esti psiholog, deci daca vine un pedofil la tratament tu ii recomanzi sa se accepte asa cum e, sa nu asculte de Biserica sau societatea si sa-si trateze viciile. La fel, un alcoolic va avea parte de acelasi tratament. Sunt multi care au devenit heterosexuali, probabil nu au avut ghinionul sa dea peste terapeuti care ii indemne sa ramana asa.
Nu de frica Bisericii nu ar vrea sa pacatuiasca, tu din nefericire nu poti intelege asta, ca nu vrea sa fie pacatos, sa-L piarda pe Dumnezeu.
Reply With Quote