Subiect: nasii de botez
View Single Post
  #28  
Vechi 08.04.2015, 09:43:42
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maniucu Vezi mesajul
Ne- a ajutat Dumnezeu si ne- au botezat cei pe care i- am dorit din toată inima. In timpul botezului mi se părea ca visez ca ar fi prea frumos sa fie adevărat, dar chiar era adevărat. Nasii nostri de cununie nu s- au supărat deloc, chiar au fost foarte înțelegători mai ales ca si ei au procedat tot la fel cu copiii lor ( nasii lor de cununie nu sunt si nasii copiilor).

Răul de sarcină e prezent 24/24. Mă chinuie in continuare foarte tare grețurile, ameteala, vărsăturile...cred ca am mai spus-o ca ma simt la granita cu moartea, altfel nu pot exprima prin ce trec. Nu am nici jumătate de ora pe zi in care sa mă simt om. Cel mai grav este ca si viata mea duhovnicească a scăzut mult in ultimele săptămâni. Încerc ( desi nu reusesc tot timpul) sa trăiesc cu gândul la viitor, sa sper ca toata aceasta perioada amară va trece la un moment dat si cu nădejdea neclintită ca Dumnezeu e bun.
Ma intristeaza sa aud cat de mizerabil va simtiti cu sarcina...
Sa nu va fie de mirare ca si viata duhovniceasca a mai scazut,este aproape imposibil sa ai o detasare duhovniceasca si sa te tii de post si rugaciune cand esti bolnav;sa nu mai zic ca nici nu reusesti sa mai mergi la biserica uneori nefiind in stare sa stai in picioare pe timpul slujbei(rar in Romania sa obtina o gravida un loc,oriunde).
Banuiesc ca sunt simptomele unei sarcine toxice,daca este aceasta, vestea buna este ca aceste neajunsuri inceteaza la inceputul lunii a patra.
Dar desigur eu nu sunt doctor ,vb din auzite,ar trebui sa-i faceti o vizita doctorului pt linistea dvs.

Va doresc multa sanatate si voiosie,sunt sigura ca Domnul in mare bunatatea sa se va milosti de o biata femeie cu prunc.
Numai bine,va imbratisez(virtual).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote