Subiect: nasii de botez
View Single Post
  #29  
Vechi 08.04.2015, 13:02:42
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Ma intristeaza sa aud cat de mizerabil va simtiti cu sarcina...
Sa nu va fie de mirare ca si viata duhovniceasca a mai scazut,este aproape imposibil sa ai o detasare duhovniceasca si sa te tii de post si rugaciune cand esti bolnav;sa nu mai zic ca nici nu reusesti sa mai mergi la biserica uneori nefiind in stare sa stai in picioare pe timpul slujbei(rar in Romania sa obtina o gravida un loc,oriunde).
Banuiesc ca sunt simptomele unei sarcine toxice,daca este aceasta, vestea buna este ca aceste neajunsuri inceteaza la inceputul lunii a patra.
Dar desigur eu nu sunt doctor ,vb din auzite,ar trebui sa-i faceti o vizita doctorului pt linistea dvs.

Va doresc multa sanatate si voiosie,sunt sigura ca Domnul in mare bunatatea sa se va milosti de o biata femeie cu prunc.
Numai bine,va imbratisez(virtual).
Mulțumesc din suflet pentru aceste rânduri si pentru gândurile frumoase!
Nu am iesit deloc din casa de aproape o luna( in afara de doua vizite la dr., nici la biserica nu am fost). Cel mai tare ma doare ca, din cauza starii de rau, nu pot folosi timpul asta de stat in pat, pentru rugăciune. Abia reusesc sa spun Doamne miluiește sau Doamne Iisuse Hristoase.... De obicei, cu textele stăteam bine, cu simțirea mai prost. Starea mea o compar cu cea a sufletului după moarte...cand realizezi ca ai gresit, dar nu mai poti face nimic. Asa sunt si eu acum: îmi doresc să mă rog, dar nici asta nu pot să fac asa cum trebuie. Nu vad nimic înălțător in suferinta mea si ma doare ruptura asta de viața bisericii în perioada triodului, cea mai frumoasă perioadă a anului.
Mă mângâi cu gândul ca daca pruncul se va naste sănătos, toata perioada aceasta grea va fi uitata.
Îmbrățișări si de la mine!
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul
Reply With Quote