View Single Post
  #83  
Vechi 02.02.2022, 00:29:38
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Acuma dupa ce au reusit scoaterea certificatului verde de pe ordinea de zi AURul a ajuns la peste 30% in sondaje
Nu cred c-au avut niciodată mai mult de 15-17% în sondaje și prin 2024 depinde de prezență se vor zbate să treacă pragul, de unde ar avea creșterea asta de 30% dacă de abia PNL cu structuri în fiecare cătun din țară și diaspora a reușit un 27% atunci în 2019 la europarlamentare cu ajutorul referendumului pt OUG în justiție care a umbrit europarlamentarele, în rest se zbătea între 21-25% și e partid mare și vechi care are resurse să cumpere orice.

Cât despre nea Călin, chiar nu mă interesează personajul nu am răbdare să-l ascult nu cred că merită un thread pe forum, am remarcat însă la Subiectiv că realizatorul Sorin Dumitrescu tot insista cu întrebări despre istoria interbelică, practic a ajuns o obsesie, de acum în orice dezbatere le va fi comod să întrebe despre 2 fenomene din perioada interbelică și pac gata orice discuție despre greșelile actualelor partide trece în umbră.

Deci nu contează că ceilalți sunt incompetenți, că ne îndatorează pe generații, că nu au o politică să frâneze depopularea, că nu avem independență alimentară în caz că nu vom mai putea lua de afară, că s-a distrus independența energetică, importante sunt două întrebări și zeci de știri despre perioada interbelică, halal jurnalism.

Eu nu cred că i-a votat cineva pentru opiniile despre istoria interbelică ci pt că au fost exasperați de celelalte partide.

Cât despre George Simion îl ia gura pe dinainte în multe chestiuni și le dă șansa altora să-i distrugă orice mutare, anunță că vrea să meargă în Israel hop sar hăitașii pe el, zice că merge în diaspora hop sar pe el, deși el a fost doar în Spania nu avea cum să fie în aceeași zi în 4 țări, cred că-l va costa că nu știe să tacă și că plusează.

Asta e, o să avem iarăși un președinte de tip Trudeau sau ce e pe la democrați în America, scopul nu ar trebui să fie prezidențialele nu ar avea ce face acolo la vreo 37 de ani ci să influențeze puțin dezvoltarea economică pentru a asigura independența alimentară și energetică, plus o opoziție echilibrată la diferite experimente.

România merită un Trudeau încă vreo 20 de ani ca să se distrugă și mai mult țara.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote