View Single Post
  #14  
Vechi 19.01.2014, 12:24:05
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

http://www.formula-as.ro/2013/1100/t...-de-drum-17225

In numarul de inceput de an al revistei scrie despre un tratament medical bun descoperit de o asistenta medicala si care a salvat vieti.

Mereu apar tratamente naturiste. Intr-o vreme a fost un medicament (parca Nicolin sau ceva in genul asta se numea), a mai fost un tratament pe baza de plante al lui Cozac (pentru diverse boli).

Si oamenii le incearca in disperarea lor, dar nu pe toti ii ajuta. Poate ca pe unii da.
Exista si multe vindecari miraculoase de boli grele. Prin rugaciuni si inchinari la moaste de sfinti.

Eu nu pot sa contest nimic, dar uite ca sunt sute de ani si boala asta (cancer) inca face ravagii. Si nu s-a descoperit macar cauza, daramite un tratament mai bun.
Tot chimio- si radioterapie.
In timp a ajuns o adevarata vanatoare de cauze: aia nu e buna ca e cancerigean, aia nu e buna, ala si etc. Nici nu mai stim ce nu este cancerigen. Si de unde toate aceste lucruri?
La unele forme s-a descoperit ca este o cauza genetica, deci alimentatia nu are treaba cu ea. Grav este ca nu se poate preveni.

Alte cazuri se vindeca spontan, fara tratament. De multe ori ma intreb daca diagnosticul este corect. Daca totusi a fost cancer in astfel de cazuri.

La fel si cu SIDA si alte boli.
Eu ce nu inteleg la tratamentul asta cu postul este faptul ca se spune ca dispar tumorile, sau alte boli: dispar prin inanitie. Dar nu tot asa dispar si celulele sanatoase? Nu cumva moare omul de inanitie si asa dispar si bolile?
Cum face natura deosebirea si mor numai celulele bolnave?

Si daca exista atatea tratamente pe baza de plante, de ce nu se fac cercetari si medicamente din ele si sa aflam de la cei tratati cum s-au vindecat.

Da, cred ca rugaciunea ajuta. Si mai cred ca si linistea, pacea. Stresul negativ are mare influenta asupra sanatatii, dar nimeni nu se gandeste la asta. Sa scoti bolnavul din mediul stresant, sa faca o cura de liniste si aer curat si cu biserica alaturi. Poate ca si asta l-ar vindeca.
Ma gandesc si eu...
__________________
A fi crestin = smerenie + iubire de aproape
Reply With Quote