Subiect: de ce?
View Single Post
  #5  
Vechi 01.05.2008, 22:12:30
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de tigeratlantic9
ma gandesc.... de ce ne mai rabda Dumnezeu? nu ca vreau sa mor dar vad atatea escrocherii ,nenorociri,pe care omul si le face cu mana lui,sa zicem ca ar veni Stefan cel Mare sau altcineva de demult sa vada ce este acum cred ca ar face infarct,atata inselaciune,copii care asculta manele si injura la un minut,fac ,,caterinca' la orele profesorilor,fura,se cred cei mai mari,fiecare au gasca lor,eu m-am saturat! ne ducem la Biserica ,in noaptea de Inviere si ce vad,mai multe gasti care au lumanari in mana dar mananca snacksuri si seminte

Inca o intamplare pe care am trait-o ,eram eu si cu un grup de vreo 5 baieti dar toti pusi pe ,,smecherii' ,era vorba de muzica,eu am zis eu nu ascult manele cand m-au intrebat daca ascult si incep sa rada si sa zica ca sunt un ,,fraier' si m-au intrebat ce ascult si le-am zis de astea rap,pop,dance ,de radio si au inceput sa rada ,asta dovedeste cata lume asculta manele si le ridica in slavi!

multe alte intamplari


aici scriem intamplari si nenorociri care le vedem la omenie,incet cu incet respectul scade...ce va fi in 2050? oare?ma intreb?
Poti lua atitudine in doua moduri:
1. Te rogi cu iubire Maicii Domnului pentru ei sa gaseasca ceea ce inca Nu au gasit...adica Ortodoxia ADEVARATA.
2. Ii poti judeca, arata cu degetul..dar astfel dovedesti ca nu esti cu nimic mai bun decat ei.:)
Ce va fi? Numai Domnul stie, insa la judecata vom da seama DOAR PENTRU ALE NOASTRE.:rolleyes:
Reply With Quote