View Single Post
  #127  
Vechi 29.03.2021, 16:18:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pun si eu pe site ceva din linkul respectiv:


Deci secta aceasta pretinde o comunicare de la Hristos in data de 28 Februarie.

@Moroco si @Petru rog sa ne lamuriti cu urmatoarele raspunsuri.

1. Cum a vorbit Hristos in ziua respectiva, chiar de Duminica, de Predica Fiului Risipitor?
2. A venit Hristos Duminica aia si a spus asta la predica? Sau cum L-ati vazut?
3. Care nebun de la voi a produs tampenia asta in numele lui Hristos
4. De ce comunicarea asta este diferita ca mesaj si continut de altele sectare?
5. De ce comunicarea asta este o visare ca dupa betie, ca sa amageasca pe toti cei beti si neatenti?


6. Cat de beti erati cand ati scris asta?

7. Care are tupeul de la voi din secta sa spuna in numele lui Hristos "se citste invatatura mea"...

8. Cum aveti tupeul sa vorbiti in numele lui Hristos?

9. Nu sunteti aratati voi insiva ca vorbiti ca nebunii in numele lui Hristos???

10. A aparut Hristos la voi? Ca este deja la noi la ortodocsi? Nu cumva e dracul ala care a dictat in numele lui Hristos?
Te-as invita sa raspunzi la nebuniile tale pe care le-ai scris legat de "comunicarea lui Hristos" legat de mesajul apocaliptic pus de voi pe site.

Bai papagalule, cum puteti sa afirmati ca a venit Hristos si a dictat prostiile alea care le-ati scris acolo.
Cum sa nu pot? Cuvantul este scris in cartile Albe si se scrie mereu de 65 de ani. Poti citi si sa te intrebi daca vre-un om sau un duh rau ar putea scrie asa ceva. Eu cred ca e de la Iisus si de la sfinti acel Cuvant si asta o dovedeste insusi textul. Cine citeste cu credinta n-are cum sa nu creada. Nimeni nu poate nascoci si proorocii si destainui in felul acesta. Nimeni nu poate invata atat de minunat si de frumos, de bun. E simplu. Citesti si te convingi!

Sf. Pavel fost Saul cum a afirmat ca s-a intalnit cu Iisus pe drumul Damascului in timp ce restul nu L-a vazut si nu L-a auzit desi erau cu Saul?
Cine l-a invatat cuvantul Evanghelic, ce sa spuna, ce sa propovaduiasca? Deci a fost si in Har dar si s-a intalnit cu un Iisus ce statea ascuns in taina fata de ochii oamenilor.

Citat:
Iar a intrat vreun nebun din secta in transa si v-ati apucat sa vorbiti cu totii cu Hristos? Vezi ca si alti sectari intra in transa "si vorbesc de la Hristos".
Nu-i exclus ca si aceeia sa poata vorbi cu Domnul. De unde stii tu cine vorbeste cu Iisus si cine nu? Fiecare om care se roaga poate primi sau nu raspuns de la Dumnezeu sau de la Domnul Iisus. Sfintii in pustie cui se rugau? Nu le raspundea nimeni?


Citat:
Ia raspunde tu la intrebarile de mai sus ca prea mult bagi vrajeli si nu raspunzi la nici o intrebare. Papagal de 2 lei care nu raspunde la nici o intrebare cand este pus la colt.
Raspund mereu la toti ”tembeologii” de 10 ani. De ce n-as raspunde? Ce as avea de ascuns si ce interes viclean as avea? Credinciosii din sCNIP nu primesc prozeliti caci nu sunt secta, nu vor sa fure pe nimeni si nu reboteaza pe nimeni. Daca crezi te invita sa te rogi si sa participi la spectacolul lor de invatatura si la masa in gradina sau in casa intalnirii. Deci nu-ti iau nimi ci iti dau mereu cate ceva. Ei sustin ortodoxia milenara a poporului daco-roman crestin, deci biserica si se roaga pentru morti.

Citat:
Se vede ce hram porti, cat timp nu esti capabil sa raspunzi la nici o intrebare.
Raspund mereu! Tu repeti la infinit ca nu raspund ca sa sustii ca nu raspund, ca evit. Defapt raspund mereu cat se poate de clar si de temeinic.

Citat:
Nerusinatilor, v-ati apucat acum sa vorbiti in numele lui Hristos? Nerusinat ce esti cum poti sa pui pe un site toate nebuniile sectare produse de o mana de rataciti?
Nu pun nimic pe niciun site. Eu am postat ceva pe un blog. Tu esti nerusinatul si mincinosul care practica sclavia si cenzura deci calci legea caci in Romania sclavia si cenzuar sunt abolite!

Citat:
Nerusinatule, cum iti permiti sa reciti in numele lui Hristos, cum poti ajunge la atata pierdere de minte? Chiar nu iti dai seama ca sunteti rataciti? Nu exista in istorie asa ceva decat la sectari, la rataciti care se apuca si vorbesc de capul lor "recitand de la Hristos"
.

Nu recit nimic, nu am memorie buna ca sa pot sa recit ceva. Si citatele le dau asa din memorie mai mult dupa inteles. Deci nu as putea sa recit ceva decat foarte foarte greu.

Ti-am spus ca sectarii nu cred in cele 7Tr.Ap. si nu intemeiaza manastiri (ortidixe) unde se practica fecioria, saracia si ascultarea.

Citat:
Nerusinatule taci din gura!
Cine te crezi sa-mi dai porunci? Cum ai tupeul sa mi te adresezi asa? Te crezi parintele meu, staretul meu, preotul meu, Dumnezeu, vreun politist sau judecator?

Ma intrebi mereu pe toate firele de discutie dar in acelasi timp imi poruncesti sa tac? Inseamna ca-ti lipseste o doaga la cap!!!.. sau e patima laudaroseniei infailibile a stiintei pripite care se supune cu obedienta lase sefilor rai osandind asa ca ei... culmea tocmai ceea ce marturisesc ca biserica ortodoxa sau ca si cult.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote