View Single Post
  #16  
Vechi 21.05.2021, 06:42:48
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
De acord, înainte se spunea de cardul de sănătate că era pecetluire, dar nu e. Am înțeles că pecetluirea are legătură cu semnul de la mâna dreaptă și frunte (din corp), nu obiecte care nu sunt atașate de corp (card sănătate, buletin cu cip), și nici măcar vaccinul anti-Covid nu e pecetluire (dar ne îngrădesc drepturi dacă nu avem din astea).

Deci eu presimt că totul este o simulare ce se întâmplă în ziua de azi (card sănătate, buletin cu cip, vaccin anti-Covid), ca populația lumii să fie testată înainte de vremurile antihristice care încă nu au venit... Nu știu ce să zic!
29. Iisus I-a zis: Pentru că M-ai văzut ai crezut. Fericiți cei ce n-au văzut și au crezut!(In20,29)

Toata lumea interpreteaza semnele zilnice in acord cu sperantele pe care si le face privind viata sa imediata; este mai indicat sa vedem(si sa credem) vremurile care au venit si pe care le traim, nu ca inca n-au venit.
Desigur ca ne place sa nu le bagam in seama, chiar daca se desfasoara inaintea ochilor nostri.

Pecetluirea este si CIPul din cartela de telefon, si din buletin, si din cardul de sanatate, si din frunte si din mana; sunt facute pas cu pas pentru a pacali psihicul sa le accepte.


Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu e mare scofala noul buletin cu date biometrice inregistrate in cip, de ex: grupa de sange, amprentele, tot felul de date medicale si biometrice, istoricul bolilor sau cazierul. Daca megi la spital sau la politie ti le poate sti medicul prin investigatii sau politistul studiind cazul si dosarul. Si pana acum la vechile buletine si certificate de nastere aveai acolo trecut in text date biometrice, de exemplul poza, sexul, data nasterii, domiciliul etc. Astea care vor fi inscrise in cip in noul buletin sunt mai multe. CIPul si aceste date nu te afecteaza pe tine din punct de vedere crestin ortodox
Cum sa nu?
Asa v-au "prelucrat" pe voi cele 7 Tr. Apocaliptice romanesti?

CIPul acela(pe langa ce ti-a fost prelucrat si ai scris mai sus) este un purtator de identitate unica si are o adresa de domiciliu intr-un calculator special in care sunt inmagazinate toate inregistrarile pe care CIPul tau le-a generat prin scanare in format digital despre toate miscarile tale zilnice, deplasarile, intalnirile(ordinea, cu cine si la ce ora), cumparaturile, incasarile, intentiile, planurile...samd.
Toate astea impreuna cu limitarile pe care covid19 le finalizeaza in curand constrang pe toata lumea sa se... "adapteze" si sa se vaccineze pentru a ramane in rand cu lumea(sa munceasca la patron, sa cumpere, sa vanda, sa mearga cu masina, sa plateasca intretinerea si impozitul...) ca sa-si traiasca zilele comod/normal si astfel, prin aceste fapte, oamenii sa se lepede de Hristos, Care ne-a spus:
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,33)
Oare vreau eu sa biruiesc lumea? Sunt vremuri antihristice zi de zi.

Nu conteaza Cui ma rog, ce spun, ce cred, conteaza ce fac, caci aceasta ma da de gol ce vreau de fapt.

32. Oricine va mărturisi pentru Mine înaintea oamenilor, mărturisi-voi și Eu pentru el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri.
33. Iar de cel ce se va lepăda de Mine înaintea oamenilor și Eu Mă voi lepăda de el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri.(Mt10,32-33)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 21.05.2021 at 06:54:07.
Reply With Quote