View Single Post
  #175  
Vechi 09.06.2012, 21:07:57
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CelMandru Vezi mesajul

Minuni există. Trebuie doar să existe ochi care să le vadă. O minune este că eu mă simt mult mai bine, și încă nădăjduiesc la mila Domnului. Dați, fraților, slavă lui Dumnezeu că ne-a învrednicit de așa mare dar ca sfânta rugăciune și ne-a înzestrat cu o minte și-o inimă prin care ne putem încălzi unul pe altul în vremurile înfrigurate ale căderilor în păcate!
Frate Mihai , cuvintele tale mi-au tamaduit in parte ranile pricinuite de disputele avute aici pe forum cu cei din b.catolica ! Sa sa uite , sa citeasca , sa inteleaga si ei , ce inseamna a fi ortodox , a fi iubit de Dumnezeu . si de a fi martor direct la minunile ce se petrec sub ochii nostri.
Ii dau Slva lui Dumnezeu in permanenta ca m-am nascut si botezat in Adevarata credinta . Ii dau Slava pentru pentru tot si toate , inclusiv pentru ispitele, dusmaniile si vrajmasiile celor de alta "credinta ".
Ii dau Slava lui Dumnezeu ca are rabdare cu mine , o rabdare unica in felul ei , pe care n-am intalnito aici pe pamant , nici la mama , nici la tata , nici la cei din neamul meu !
Ii dau Slava lui Dumnezeu pentru toate minunile care mi se infatiseaza zi de zi , iar una dintre ele , este intalnirea cu tine , fie ea si virtuala , care mi-a demonstrat inca si inca odata puterea rugacuiunii si a iubirii de frati , caci acolo unde se unesc mai multi intru credinta ORTODOXA , minunea , nu se lasa asteptata , si deznadejdea piere .
Cu adevarat astfel de threaduri isi justifica pe deplin rostul si menirea unui Forum ORTODOX !
Slava lui Dumnezeu pentru toate !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote