Subiect: un preot grec
View Single Post
  #12  
Vechi 19.02.2021, 23:23:21
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
... sectare ...hulele sectare.

Sectar nerusinat ...

Sectar nerusinat ...

Sectar nerusinat ...

Sectar nerusinat, ...

Sectar nerusinat, ...

Sectar nerusinat .... te iei dupa un sectar dovedit...

Sectar nerusinat, ... SECTA REA ...

Sectar nerusinat, cum poti promova sectarismul si invatatura sectara ...

Sectar nerusinat cum poti ... sa vii cu diavolul la plimbare sa il plimbi prin Biserica ???

Sectar nerusinat taci din gura


Te dovedești un complice, un complice al răutății.

Săracul de tine repeți minciuna la infinit ca Stalin sperând că minciuna repetată îndeajuns va deveni adevăr în conștiința maselor. Crezi că răutatea și acuzarea-osândirea-răzbunarea greșită pe nevinovați și incomozi va deveni pentru voi o dreptate și o mântuire-scăpare de cel ”rău” uitând că există Dumnezeu.

Nu vrei să vezi că tu asculți doar de neascultarea de Dumnezeu a unora din BOR care nu au crezut în trâmbițele ortodoxiei românești .

Chemi la unirea în răzbunare greșită exact ca și comuniștii înfiltrați în ortodoxie. Vă unește necredința, neascultarea, complicitatea, complicitatea în rău. Vă credeți infailibili în hulă.

Argument pro simplu: Cum oare ar putea marturisi vreo sectă credința în ortodoxie și în BOR îndemnând pe cale la ascultare de BOR și de Dumnezeu prin Hristos-Cuvântul? Sectele nu pot mărturisi credința și calea-Lui-ortodoxia, doar Domnul poate, suflând, pe cale, prin trâmbițele Sale ortodoxe.

Oricine le-a osândit pe nedrept în trecut și le-ar reosândi la nesfârșit din BOR sau de oriunde........ să nu uităm că Dumnezeu există și că El are ultimul Hristos-Cuvânt!

Îți spun că nu le va fi ușor ! Nu mă crezi, nu mă asculți ci mă faci sectar și îmi spui să tac! Treaba ta.

Văd că nu te mai poți opri!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote