View Single Post
  #10  
Vechi 09.12.2005, 22:48:43
ralialuna ralialuna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2005
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de loredana
o verisoara de-a mea are un prieten musulman.nici una din familii nu e de acord cu relatia lor deoarece ea e crestina.totusi ei par sa nu tina seama de aceste bariere religioase.cat e de riscanta aceasta relatie?ce s-ar putea face in cazul lor? cine se pricepe il rog sa ma sfatuiasca.
draga mea eu am intrat mai tarziu pe acest site dar tu poate mai treci pe aici si vei citi si mesajul meu.eu sant casatorita cu musulman de 10 ani de zile si sincer nu regret nici o clipa acest lucru .cine e inpotriva casatoriilor intre doi oameni de diferite religii nu cunoaste ce e mai inportant in religie ,nu -l cunoaste pe dumnezeu .asa ca daca ei se iubesc nu ar trebui sa renunte unul la celalalt nici in ruptul capului .cat despre convertire eu o sfatuiesc pe verisoara ta sa se converteasca ea .caci dumnezeu a dat ca femeia sa mearga dupa barbatul ei nu i8nvers .si oricum de un dumnezeu santem facuti toti si la un dumnezeu ne intoarcem toti eu nu vad o piedica religia ci mai degraba un motiv .de zis ar mai fi multe dar .........mult succes