View Single Post
  #7  
Vechi 24.10.2005, 20:29:31
Mikhael Mikhael is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.08.2005
Mesaje: 52
Implicit

"si eu iubesc un baiat musulman care ma iubeste si el... depinde si din ce regiune si ce familie provine. Eu am avut norocul ca mama lui sa ma placa dar daca verisoara ta il iubeste si vre sa fie acceptata de familia baiatului va trebui sa-si schimbe religia........asa poate va fi acceptata." - erika

Relatiile astea nu sunt bune...Nu prea se convertesc barbatii musulmani la crestinism, chiar daca este religia celei iubite.
Asa e. Daca vrea sa fie acceptata trebuie sa se converteasca la islam, dar castiga acceptul familiei lui si pierde cel mai important lucru...
Trebuie ca in fiecare zi sa multumim Domnului pentru ca ne-am nascut in Ortodoxie. Acesta este unul dintre cele mai bune daruri pe care ni le-a facut Dumnezeu. Avem un avantaj imens in fata celorlati, care trebuie sa lupte pentru a ajunge la dreapta credinta...Sa nu dam cu piciorul la un astfel de dar pentru o relatie care poate sa nu fie iubirea vietii...Nu cred ca merita...

"Pana mai cresteit, va formati o personalitate, pana incepeti sa aveti, o religie..................! Si poate va da Dumnezeu si iubire, nu pseudo-iubire inchipuita! " -Alecsndru

Ei! Da cum...e iubirea mare...nu vezi peste tot :D O sa ajungem sa ne iubim cu 15-20 de persoane in viata, daca incepi de la 12-13 ani chiar mai multe, iubire adevarata...Nu inteleg de ce ne vaitam ca nu mai exista iubire in lume...:D