View Single Post
  #27  
Vechi 09.03.2013, 03:25:21
Camy93 Camy93 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2013
Religia: Catolic
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Hai lasa-ma in pace.De parca as fi sectant.Ti-am zis sunt mai liberal ,tolerant si mai deschis la discutii si asa ar trebui sa fie multi. DE CE SA FIM EXTREMISTI?DE CE SA FIM HABOTNICI CUM SUNT MULTI?DE CE SA EXAGERAM?DE CE SA GANDIM CA UN CAL INTR-O SINGURA DIRECTIE?CE PENIBILA E CHESTIA CU:NUMAI NOI CREDINTA DREAPTA(boss de boss) ne vom mantui si vom avea de castigat.Haideti sa-l lasam pe Dumnezeu,pe Mantuitor sa decida si sa aleaga.Dar noi oamenii asa suntem,trufasi,ne place sa credem ca avem dreptate.
Dragul meu,

e o diferenta intre religie si credinta. Cred ca doreai sa spui religie. Eu una iti dau dreptate, deoarece Dumnezeu, Tatal nostru, e PREA mare si bunatatea lui e inifinta ca sa poata fi cuprins intr-o singura religie. Cei care spun ca Ortodoxia e singura religie adevarata, ar trebui sa le fie rusine ca il trag pe Tatal nostru in jos si Il fac sa para mai putin puternic decat este. Desi ne place sa fim triumfatori, ar fi bine ca si cei ortodocsi, si cei catolici si toti ceilalti sa inteleaga ca Dumnezeu NU le apartine, ci Dumnezeu le are pe toate SI NU POATE FI CURPINS intr-un singur loc/timp! EL ESTE PESTE TOT, IN TOATE LUCRURILE si ar fi egoist sa spunem ca el este doar in religia noastra!
Reply With Quote