Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #25  
Vechi 17.11.2021, 13:26:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit Partea 2

Citat:
Am fost foarte bolnav, de foarte multe ori m-am trezit, stiind ca mor, pur si simplu stiam, simteam cum ma pierd, pluteam in neant, insa ma luptam si strigam catre Dumnezeu sa nu ma lase. M-am trezit in tot felul de locuri, intr-un loc unde erau doar nori aurii si in departare o lumina puternica precum Soarele. Inca sunt aici si sunt cu un scop, pentru familia mea, pentru asta L-am rugat pe Dumnezeu sa nu ma ia, au fost momente cand pur si simplu m-am lasat purtat catre lumina, atata Iubire si Pace, nu se compara cu nimic pe Pamant.
E clar ca experinetele si visele tale sunt datorate starii de apropiere de marea trecere. Si eu am avut o axperienta ciudat dar nu visam ci eram in tren si ma rugam asa in mine motaind un pic dar nu dormeam si brusc am auzit muzica simfonica de parca eram intro sala de concert deasupra orchestrei si melodile imi sunau atat de clar in minte si in auz de parca participam cu ceva interior, eram bagat total sufleteste in muzica aia ca intro alta dimensiune. Culmea e ca am trecut prin diferite alte ”sali” unde se auzeau muzici sinfonice diferite mirandu-ma de ce se intampla in sufletul mintii mele.

Citat:
M-am trezit la biserica locala si acolo erau foarte multe suflete pierdute, asa pareau, oameni din toate timpurile, blocate acolo, intre ei se afla o mama cu un copil, copilul avea picioarele rupte si nimeni nu putea sa-l ajute. Eu am zis: Te voi ajuta eu! i-am luat picioarele, erau rupte de la genunchi, le-am lipit si din mine a iesit o energie verde ( doar asa pot descrie ce am vazut ) si s-a vindecat. Atunci ei toti au inceput sa ma venereze, mi se inchinau mie si ma premareau, eu m-am dat intr-o parte si le-am zis: Nu-mi multimiti mie, eu nu am facut nimic pentru voi, sa-i multumiti Lui Dumnezeu!; Si am continuat sa le zic asa, chiar m-am suparat, eu eram un om, nu facusem eu nimic, Dumnezeu facuse totul, si am plecat de acolo.
Energia verde este energia de viata a Credintei, asa s-a aratat Domnul in vedenie lui Iezechiel care a vazut pe Cer Cele 4 fpturi Vii si in mijlocul lor deasupra asa ca un Fiu al Omului in Haine Albe care era asa ca intr-o substanta transparenta verde. Poate stii si de cei trei copii saraci care dupa intalnirea cu Preasfanta Fecioara undeva in natura s-au inverzit, se petrecea undeva in Portugalia minunea asta si ei au primit mesajele respective si le-au marturisit mai departe.

Citat:
Il cautam pe Hristos neincetat prin vise, s-a intamplat sa aud o voce venind parca din cer: "Acolo unde este comoara ta, acolo ma vei gasi"; evident m-a dus imediat cu gandul la scripturi, la evanghelia dupa Matei, strangeri comori in ceruri acolo unde nu le mananca moliile si rugina si unde hotii nu le sapa, nici nu le fura.
Daca comoara ta este Dumnezeu atunci da, acolo Il vei gasi pe Hristos-Cuvantul. El se afla in Casa Tatalui Sau din Cer si pe Calea cea stramta daca e trimis la oameni ca sa-i mantuie pe pacatosi si sa-i scape de chinuri.

Citat:
M-am trezit de multe ori privind sistemul solar, in spatiu, lucrurile pe care le-am vazut, nu am cuvinte sa va spun... Soarele arata precum o minge de lumina, asa arata, parea precum o minge de football, vedeam planetele si totul, Calea Lactee, o frumusete de nedescris, arata cum arata in imagini dar mult mai frumos..
Nu-i crede pe globalaii si stiintificii lumii caci mint, citeste Teoria PacMan3D-nD caci e mai aproape de realitatea naturala in care ne aflam.

Citat:
Am avut un vis, am auzit numele "Bebe" si am vazut un cosciug, dupa cateva zile a murit o ruda indepartata, nici nu stiam ca exista acea persoana, numele sau era "Bebe". Inainte sa inceapa pandemia, am avut un vis cu bunica mea, mi-a zis: "Spunei fetei mele sa aiba mare grija de ea!"; ea fiind cu multe probleme. De multe ori am intalnit-o pe bunica mea si nu pot descrie in cuvinte iubire pe care am simtit, m-am simtit cel mai iubit din tot universul, toata iubirea era numai a mea, atat de iubit m-am simtit.
E clar ca ai putea avea darul premonitional si al vederii duhovnicesti dar nu ai si puterea de a-l stapani si folosi cu discernamant. Doar prin ascultare de Dumnezeu vei putea sa te folosesti si sa aiba si altii folos din dar. ”Dar din dar se face Rai... folosind si iubirea de sus.”

Citat:
Am avut un vis in care am vazut o fata care fusese violata de politistul local si de alti 3 oameni din acel oras, un orasel mic din alta tara. Fata era foarte socata, s-au strans toti din acel orasel sa afle ce s-a intamplat dar acest politist a dus-o intr-o camera, ea era incremenita, atunci cei 4 s-au hotorat s-o omoare, au strans-o de gat cu un cablu negru, sa para ca se spanzurase. Chiar in acel moment eu am fost tras in corpul ei si am simtit totul, cata durere, cauta suferinta, am tipat din toata fiinta mea: "Doamne Dumnezeule, Iisuse Hristoase, Salveaza-ma!!!"; si m-am trezit imediat.
Prin filmele americane am vazut astfel de telepati mentalisti care vad si traiesc impreuna cu diferite victime tot felul de dureri incat politia ii foloseste sa prinda criminalii sau violatorii. Tot ce-i posibil. Inseamna ca tu in loc sa dormi calatoresti duhovniceste in diferite locuri, se deschid cai de comunicare si tu traiesti acele situatii ca in somn dar defapt tu acolo esti mai treaz ca in realitate. Foarte interesant.


Citat:
Stateam in pat si am avut o viziune, asa dintr-o data, am vazut mai multi oameni care erau intr-o biserica si se rugau la Hristos, oameni simpli, saraci, dintr-o data vad o creatura intunecata care urla din tot corpul: "Nu va mai rugati, nu va mai rugati!!!"; apoi atentia imi este indreptata catre un preot care se ruga intr-un loc "secret", in natura, ce rugaciune pura si curata, asta am simtit.
Pismasii vor sa opreasca rugaciunile comune sau pe cele tainice ascunse. Rugaciunea ne leaga de Cer de Dumnezeu, fara ea si fara Mila preasfintei Fecioare impreuna cu Tatal ne-am scufunda in mocirla lumii si ne-am duce in iad... dar ce zic eu, iadul e aici in lume, vreau sa zic ca n-am mai avea nicio speranta si nicio mangaiere. Ar fi exact ca in iadul supravietuirii pe care l-ai visat cand in pestera aia ai intalnit cei doi slabanogi ce-si mancau trupul unii altora si-si beau sangele ca sa supravietuiasca si te-a atacat fiara flamanda a stresului supravietuirii.

continuarea mai jos
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote