Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #30  
Vechi 17.11.2021, 17:16:04
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit nu-s neoprotestant, nu-s sectant, sunt ortodox si cred si in Cele 7 Tr.Ap. ale HC-D

@A-miel25,

Hai fratele meu bantuit, mai povesteste-ne din visele tale si nu te lasa deviat de la subiect de pismasii cu aere de aparatori ai ortodoxiei care te cerceteaza si te ”pun” ei pe Cale dandu-se balene in borcan. Nu ei sunt ortodoxia din moment ce mint fara rusine de luni de zile si părigonesc Trambitele si nu cunosc glasul Pastorului cu Crucea si nu marg pe Calea cea stramta. Invart marota sectelor ca sa te impresioneze ca ar apara ortodoxia de lupii in haina de oaie, dar ce e rau la o secta daca ei leapda lumea, nu fumeaza, nu beau, nu mint, nu injura, nu vor sa ucida oameni nici macar in razboaie de aparare, nu-si inseala nevestele? E adevarat ca sunt doar trupesti dar in Credinta asta trupeasca suntem si noi uniti cu ei in ceea ce priveste lepadarea de lume si de adictii , nici noi ca ortodocsi nu fumam, nu ne imbatam, nu injuram, nu hulim, nu curvim, nu umblam dupa gagici... deci a lovi in secte inseamna a lovi si in unitatea trupeasca-dreapta pe care o avem cu sectele in Iisus si Maria fecioara, cu toti neoprotestantii caora le pasa ca prostii mai mult de trup decat de suflet, deci cine te invata sa lupti cu sectele nu vrea sa vada partea lor pozitiva pe care o marturisim impreuna in unitate de credinta caci si noi marturisim trupul ca find un templu curat si fara de pacat si drept in Credinta deci fara vicii deci iata ca in partea asta marturisim acelasi lucru ca sectantii, ca neoprotestantii, deci a-i condamna pe ei inseamna a te condamna pe tine insuti si a te dezbina de partea pozitiva a ta si a lor in unitate in Iisus chiar daca ei scriu Isus cu un singur i!

Nu te lua dupa cei pripiti care nu stiu ce fac condamnand sectele, Domnul nu condamna sectele ci apreciaza partea lor pozitiva si in acelasi timp ii mustra cu duhul blandetii pentru ca au lepadat pocainta, cele 7 Sfinte Taine, ca o socotesc pe Preasfanta o femei oarecare, fara importanta, care cica a avut copii trupesti, hulind-o si batjocurind-o, ca nu cred in sfinti, in ierarhia preoteasca, in moaste, in pomenirea mortilor si in rugaciuni pentru morti si ii mustra ca sunt doar trupesti si nu Duhovnicesti chiar daca de multe ori stiu scripturile mai bine ca ortodocsii bazandu-si viata exclusiv pe scriptura uitand de Dar si de Har.

Ne provoaca si ne atrage in discutii pe alte subiecte, hai mai povesteste din visele tale marete. O sa incercam sa le talmacim si sa le analizam...

Mie imi plac, sunt foarte frumoase chiar daca unele sunt pline de ispite si te fac sa te inchipui ca ai fi un om prea important-exportant.

Suntem niste forumisti banali care isi prezinta visurile si trairile de la Dumnezeu, e un fel de impartasire intre frati. Nu e nicio problema daca ni le prezinti ci mai afectat rami daca le tii in tine si te marcheaza toata viata ramand un fraier credul care a pus botul la grozaviile sataniste ale duhurilor rele.

Nu te teme sa marturisesti. Hai sa continuam discutia despre visE-visUri, despre talcuirea lor si despre folosul duhovnicesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 17.11.2021 at 17:32:13.
Reply With Quote