View Single Post
  #9  
Vechi 13.01.2012, 13:34:37
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Sunt de acod cu parerea dvs, doar ca e ceva ce nu se integreaza in "peisaj":

Sper ca erati ironic. Desi, din mesaj nu reiese asta. Serios? Guvern destoinic si brav? Ordine in tara? Nu ma as dori sa creez o disputa politica dar lucrurile sunt departe de a sta asa. Guvernul asta nu a luat nici o decizie pentru crestere economica in sensul stimularii economiei. Deci e departe de a fi destiunic. Iar "bravitatea" e data de faptul i s-au impus anumite masuri (majoritatea nepotrivite pentru tara) de catre FMI pentru a primi imprumuturile.
Si ca sa nu creada cineva ca as sustinie "brava" opozitie, si ei ar fi fost comparabili ca "eficienta" cu guvernul actual.
Oricat am fi de saraci si de fara bani (desi,daca stam bine sa cugetam pamanturile tarii ne asteapta sa le aram ,si animalele sa le crestem...!!! da nu prea se ingesuie omul de bloc al tarii,sa-si coboare domnia din bloc pe tina si balega de la coada vacii !!!) trebuie sa recunoastem ca Basescu e singurul politician care a mai incercat sa schimbe situatia actuala,recunoscuta de toti ca proasta !
Va place sitemul actual de sanatate, mie unu nu, si vreau schimbare ???
Situatia din justitie se vede ca s-a schimbat ceva din moment ce un primar al clujului e acum la Gherla, pe vrema bolsevicilor din psd, nu era nici urma de copruptie in tara,acum vedem politisti, vamesi, si alte soiuri de romani ticlaosi care isi bat joc de datorie si de restul cetatenilor onesti ai acestei tari !
Despre criza internationala,de care am fost loviti,ce sa mai vb, se cunoaste f bine ce ravagii face si acum in europa...
Deci,ca si cimcluzie, io unu am mult mai multa incredere in astia de acum, cu toate pacatele si greselile lor, decat fata de alianta bolsevicilor rosii usl !
Reply With Quote