View Single Post
  #1927  
Vechi 05.02.2019, 17:53:46
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit o vedenie a lui FILOTEI ZERVAKOS

Vedenia a doua Cu puține zile după marele dezastru petrecut în Asia Mică în anul 1922, într-o noapte am văzut cum mă aflam împreună cu alții departe de mănăstirea mea, pe marginea unei văi, în înaltul cerului fiind un nor întunecos, negru, care tocmai începea, puțin câte puțin, să se destrame. Și de cum s-a luminat, s-a arătat deslușit fiara apocalipsei, având șapte capete și zece coarne. La început, zbura ca un avion la înălțime, apoi a coborât și s-a apropiat de mine ca la 15 metri. Și am văzut, așezați pe capetele și pe coarnele ei, pe mulți dintre stăpânitorii pământului – împărați, regi, prim-miniștri, precum și dintre mai-marii Bisericii: Papa, patriarhi, arhierei, îmbrăcați toți în veșmintele lor, mai-marii popoarelor, cu coroane pe cap și sceptre în mâini, iar mai-marii Bisericii în veșmintele preoțești, cu mitre, cu mantii, cu toate însemnele. M-a cuprins frica și groaza și mâhnit în inimă am zis: «Vai și amar de viețuitorii acestei lumi! Câtă întristare va să vină peste oameni, dacă stăpânitorii lor sunt slujitori și robi ai Antihristului!»”
Citește mai mult pe aparatorul.md: Oameni rataciti, nemultumitori, nerecunoscatori, de ce iubiti cele desarte si cautati numai minciuna?
__________________
Reply With Quote