View Single Post
  #8  
Vechi 20.08.2010, 17:00:00
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mar1vs Vezi mesajul
Wow, wow.... s-o luam mai incet... sistematic.

Deci, actele "electronice", sau "biometrice", dupa cum am mai auzit in alte surse, vor contine pe langa datele uzuale (nume, prenume, cnp,... etc) un chip pe care vor fi memorate amprentele, codul ADN (posibil), si alte date personale particulare. E ceva rau in asta??

Dumneavoastra spuneti ca e o ingradire a libertatii. Eu nu vad cu ce ar fi afectata libertatea noatsra de asa ceva... Sintagma "ca un bou intr-o cireada" mi se pare un piculet cam.. dura. Si la fel expresia "in lanturi"... Nici chiar asa!

Monitorizat in societate?? Da' cine v-a spus ca veti fi monitorizat? Si cine va va supraveghea?
Poate ar fi bine sa discuti despre acest lucru cu varul tau care este calugar. Cu siguranta va fi in masura sa-ti explice pe intelesul tau. Problema nu este deloc simpla, ci de o mare profunzime, iar gradul de periculozitate este extrem. Ar fi necesara o discutie foarte lunga, avand in vedere ca nu ai nici cea mai mica idee despre aceste lucruri.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote