View Single Post
  #8  
Vechi 03.05.2022, 06:49:15
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Nu relua ca ti se fixeaza greseala in minte ca fiind corecta.

Pe minut este o formula de aproximare prin care se calculeaza audienta ca medie/minut, nu in fiecare minut alti 17.000. S-ar prea putea sa fie aceiasi 17.000 de telespectatori toate minutele,insa media este raportata la Xconsumatori/minut.
https://www.paginademedia.ro/audient...paste-20685098

În Noaptea de Înviere, la miezul nopții (intervalul 23.45-00.15), cei mai mulți dintre români se uitau la Pro TV: erau 650.000 de români pe post la Slujba de Înviere.

Bine frățioare, s-au uitat 655.000 doar pe protv la slujba de Paște conform paginii de media ?
Dacă mai adunăm și antena și altele depășește un milion doar de Paște, deci aceștia cel mai probabil nu s-au dus să ia lumină.

Ce înseamnă audiență medie maxim+minim împărțit la 2, deci în perioada de vârf a Trinitas tv maximul poate fi 34.000 pe minut iar în perioada cea mai slabă 2 mii, 36 mii/2 dă 18.000, e 17k spre 18 mii audiența și anul trecut a fost și mai mare, deci e bine că vreo 2.000 totuși s-au dezlipit de tv.

Duminica asta 30.000, ailaltă 30.000 șamd, se adună peste 100.000 de mii de vizualizări minim în 4 Duminici și aici pot fi alți vizitatori, nu sunt întodeauna aceași 30k Duminică de Duminică, iar 30k spectatori pe minut nu înseamnă că nu se mai schimbă, unii mai schimbă canalul alții intră mai târziu, nu știm câți vizitatori unici pot fi care privesc măcar 10 minute și ies, asta n-avem de unde știi.
Și nu e doar Duminica slujbă cu cruce roșie pot fi luni în care pică 3-4 sărbători cu cruce roșie în afara Duminicii, altă Liturghie alte audiențe peste medie.

Un banal canal de youtube cu sub 100k abonați poate aduna într-un an 1-2 milioane de vizualizări, vizualizări care pot fi făcute de mai puțini oameni e adevărat, dar tot sunt niște sute de mii minim care dau play de mai multe ori.


Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ai uitat sa amintesti miruirea.
Oare si tu faci parte dintre acestia?
Nu întodeauna ies preoții la miruit la final, cel puțin la Biserică unde am mers nu ies, tu ce crezi așa că merg sau nu ?

Nici măcar nu e exhaustivă acea descriere dacă stăm să chibzuim scoatem minim 20 de diferențe între a fi participant activ la slujbă și a sta acasă, i-am uitat și pe cei care fac parte dintr-un cor șamd.

Eu am văzut preoți care sunt ferm împotriva transmiterii Liturghiei la tv, youtube, pe facebook pt că scade în țară prezența și crează niște obiceiuri de a sta departe de Biserică de fapt.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote