Subiect: Ajutor
View Single Post
  #11  
Vechi 23.06.2021, 17:44:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ai facut rau cu mult mai mult decat crezi. Ai aruncat pe formum TOATA OTRAVA TA SI OTRAVA DIAVOLULUI.

Te minti pe tine si minti pe toti. Ai inceput ultimele thraeduri cu gpalama este rau, si acum incerci sa acuzi pe altii. Mincinos notoriu.

Tu nu ai credinta, care este in Biserica. Tu ai necredinta, si o credinta otravita, credinta in Trompetele tale sectare.

Nu esti fericit ci esti un exaltat religios, un amagit !!!

ESTI IN AMAGIRE, in inselare peste inselare.
Daca zici tu inseamna ca n-o zis nimeni.

Revenind la subiect, domnule @SerbiZs, citind postarile lui @gpalama de pe threadul asta poti sa-ti dai seama ce inseamna cearta si ce face ea dintr-un om, ce inseamna sa-ti permiti sa minti non stop cu tupeu avand impresia ca ai pile la Cel de sus daca arunci pe altii toata mocirla de care esti in stare.

Intelegi deci ca nu e bine sa te certi cu cei pe care-i iubesti?

Eu nu l-am certat pe @gpalama ci doar l-am rugat sa respecte pe ceilalti colegi de ortodoxie si de forum incat sa posteze astfel de mizerii doar pe firele de discutie create special pentru boala lui. Nu vrea nicicum.

Acum zice ca eu am inceput si ca eu m-am luat de el. Nu m-am luat de el ci doar mi-am dat seama ce sfaturi toxice ti-a dat si am reactionat firesc fara nicio ranchiuna. El crede ca l-am agatat, ca m-am luat de el. Nici vorba dar stiam ca in trufia lui asta va crede, ca il atac fara motiv, ca vreau sa-i fac rau si atunci ca orbul va ataca fara numar, fara putinta de a se opri din desfranarea asta certareata, din patima procesomaniei.

Uite, il iert inca odata ca sa-ti dai seama ca nu-i port gand rau pentru necredinta lui si in Cele 7 Tr.Ap.

Daca eu cred de ce sa ma supar daca el nu vrea sau nu poate crede vazand in capul sau doar trompete sectare?

Nu are discernamant, nu poate sau nu vrea sa faca diferenta intre Trambite si neo-protestanti-secte, atunci de ce sa-l fortez? Nu-l fortez ci doar l-am rugat si il rog mereu sa posteze doar pe threadurile create special pentru el pe acest subiect sensibil.

Poti sa fii drept si sa-ti dai seama cine are dreptate? Daca nu poti atunci roaga-te la Dumnezeu sa nu te mai certi caci o patesti ca si colegul meu de pe forum. In ciuda faptului ca este personificarea prostiei si orbirii persista in a-i face pe altii diavoli lovind defapt in cei mai credinciosi ”mai mici ai Mei”.

”Mai bine sa-si lege o piatra de gat si sa se arunce in mare decat sa faca vreun rau careva mai micilor Mei!” Domnul Iisus Hrisos-Cuvantul lui Dumnezeu.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Fericiti cei prosti si amagiti? Ca ascultara de diavol? Nu zice Hristos ca la sfarsitul veacurilor asta e o problema mare a Bisericii? In care te balacesti ca un nebun fara sa intelegi... inselarea diavolului. Cat de luminoasa pare calea asta a ta... si cat de inselat esti.

Nu intelegi ca scoti doar otrava? Si ca ii otravesti pe toti? Ca trebuie sa iesi din NIP sa vii la ortodoxie si sa faci ascultare?

Tu faci ascultare de un duhovnic? Asta e o intrebare chiar buna... de cine asculti tu? De duhovnici NIP sau de duhovnici ortodocsi - si le-ai zis ca esti intr-o secta condamnata de BOR???

Tu te impartasesti fiind condamnat de BOR? Exista vreun duhovnic care iti da binecuvantare pentru asta? Si i-ai zis pacatul pe care il ascunzi tainic, ca un mincinos ordinar ca tu crezi stramb in ceva condamant de BOR????


Demagogule
Nu s-a putut abtine, a mai completat cu inca nist mizerii de o josnicie si orbire maxima.

Asta e rodul trufiei in om! Iar trufia e demon!

Fura sefia lui Dumnezeu si ii calca pe toti in picioare cu tupeu maxim lovind cu maxima cruzime si hula si tot el se da victima (fireste ca impreuna cu toata ortodoxia exact ca un extremist in rau) strigand: iata am descoperit hotul, sariti prindeti hotul, (stiu eu ca e rau, ca e satanist, excludeti-l, nimiciti-l sesizati-va si hai impreuna toti teroristii la lupta cea mare ca sa cantam internationala si sa ne razbunam pentru tiranul nostru sef mare impostor asemenea sefilor lumii.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 17:58:38.
Reply With Quote