Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #101  
Vechi 02.08.2021, 18:32:08
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Iisus a spus:
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,33)

Parerea mea e ca cel putin 80% din cei care s-au vaccinat, au facut-o pentru a nu avea probleme in lume, pentru a duce o viata mai comoda si a nu suferi interdictii, deci pentru a trai mai bine.
Toti acestia fiind botezati, prin acceptarea vaccinului fac (fara sa discearna) o alegere a lumii si implicit o respingere a lui Hristos. Nu se poate si una si alta.

24. Nimeni nu poate să slujească la doi domni, căci sau pe unul îl va urî și pe celălalt îl va iubi, sau de unul se va lipi și pe celălalt îl va disprețui; nu puteți să slujiți lui Dumnezeu și lui mamona.(Mt6,24)

Dvs lucrati in vreun fel in aceasta lume si sunteti remunerat financiar?
Daca da... atunci slujiti lui mamona, pentru ca daca Dumnezeu ar fi cu dvs atunci ar face posibila calea Lui in care supranaturalul firii Lui ar facilita supravietuirea dvs fara a va supune in vreun fel legii omenirii.
In revelatie alesii lui Dumnezeu(cei 144 de mii) sunt protejati diving de zeitate astfel nu au semnul fiarei, dimpotriva au semnul lui Dumnezeu pe fruntile lor.

PS O sa raspund foarte greu pentru ca e vacanta, soare, valuri si caldura mare. Posibil din octombrie sa am mai mult timp.
Reply With Quote