View Single Post
  #29  
Vechi 21.08.2013, 10:05:11
adelina02 adelina02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin MSN pentru adelina02
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai88 Vezi mesajul
Nu vreau sa ma intelegeti gresit..Nu am pus aceasta intrebare pentru ca m-as grabi undeva...am incercat sa pun in discutie un subiect la care o parte din tinerii de varsta mea se gandesc mai devreme sau mai tarziu. Intradevar, dupa cum am spus si eu ma numar printre ei si intradevar, formularea dumneavoastra este mult mai aproape de ceea ce am incercat eu sa enunt.
Contexul in care am pus in discutie aceasta intrebare este urmatorul: am 24 de ani, iar de de ceva vreme lucrez in afara tarii. Serviciul meu nu imi permite sa raman foarte mult in acel loc , de aceea imi este foarte greu sa intalnesc si sa socializez cu diferite persoane, fie ca sunt de o varsta apropiata sau nu, fete sau baieti.
Dragostea pentru Hristos si pentru valorile promovate de Biserica Ortodoxa Romana, respectarea traditiilor romanesti legate de tot ceea ce insemna viata de familie, relatiile dintre oameni pe toate planurile, pastrearea fecioriei pana la casatorie, respecatrea canoanelor bisericii, si pana la urma scopul vietii mele, acela de a ma mantui...toate astea si nu numai le consider eu valori morale si spirituale.

In aproape acceasi situatie sunt si eu.Eu sunt constienta ca nu ma voi casatori,asa ca am renuntat la idee si dupa terminarea studiilor vreau sa infiez un copil si sa ma dedic vietii profesionale.
Reply With Quote