Subiect: Reincarnare
View Single Post
  #2  
Vechi 26.04.2011, 19:49:50
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FlorinS Vezi mesajul
Care este parerea dvs despre reincarnare? Se spune ca daca nu ne-am indeplinit scopul ne intoarceam pentru a-l indeplini, si ca persoanele care ni-se par foarte cunoscute desi nu le-am mai vazut niciodata, ne-am intalnit cu ele in viata anterioara, si ca cu cine ne-am casatorit in viata asta ,ne-am casatorit si in viata anterioara. eu unul nu prea as crede dar astept si parerile dvs
Fără intenția de a te descuraja să participi la discuții, trebuie să-și spun că pe subiectul ăsta s-a discutat deja enorm și nu văd ce s-ar mai putea adăuga celor spuse deja. Caută prin forum, citește și ai să găsești că a întreba un ortodox ce părere are despre reîncarnare e ca și cum i-ai chestiona pe heterosexuali despre homosexuali. Răspunsul e previzibil în marea majoritate din cazuri: creștinii ortodocți și nu numai, resping fără rezerve reîncarnarea, ateii o socotesc la fel de improbabilă ca și eshatonul creștinilor iar adepții ei nu vor face altceva decât să polemizeze fără sorți de izbândă cu aproape toată lumea.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote