Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #105  
Vechi 26.11.2021, 14:50:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Brimstone,nu e vina nimanui ca tu, din proprie initiativa, in deplinatatea facultatilor mintale (sau partial :) ai intrat intr-o hazna sectara si acum-prizonier al propriei amagiri- incerci sa iti transformi aberatia in realitate ca sa iti justifici proprie deriva (pe care o sesizezi sau nu). Gruparea nip are toate caracteristicile unei secte minore,fara nici o legatura cu Dumnezeu, exceptand propriile halucinatii si deviatii. Pe mine ma intereseaza doar psihologia membrilor ei, tu esti bun de studiat, intrucat ma intereseaza analize socio-culturale ale gruparilor de acest tip. In rest existenta sectei tale sau aberatiile teologice de care dati dovada imi sunt perfect indiferente. Din nefericire nu am reusit sa identific nici in gandirea ta nici in caracteristicile sectei tale nimic deosebit fata de secte similare, sunteti extrem de banali, usor de incadrat in sabloane clasice. Speram sa gasesc ceva original dar nu e cazul. Asta nu intelegi tu, sunteti previzibili pana ucideti interesul oricarui om. Aveti parti comice in conceptiile voastre, probabil asta va conta cumva cand va fugi aghiuta cu voi in brate :)
Vad ca slujesti grijile stiintifice ale lumii si faci experimente pe ”cobai” numindu-i secte, eretici, banali, broaste, rame...

E clar ce esti, un invins si slujesti lumea a carui viitor e in iad.

Iti dai seama? Asta rezulta din textul tau bazat pe infailibilitatea lumeasca a ”sfintei” ratiuni.

Spor la mitomanie si autosuficienta si success in experimentalismele egipsihologice si la denigrat Trambitele, ”sectele” si sectele. Macare ele s-au lepadat de lume deci oricare ar fi ele sunt cu mult inaintea ta.

Dragul meu psalm, ia-o cu calm psalm psalm, mult calm si dati seama cui slujesti.

”Nimeni nu poate sluji la doi stapani” caci pe unul il va asculta si pe celalat il va iubi sau invers. Nu poti sluji si lui Dumnezeu si lui Mamona$$Tatuleo aducand jertfe in desert lumiiEUrilor.

Iti dai seama cat de corupta iti este Calea?...darurile, marimile, micsorarile, egalitatile, cumuniunile, argumentarile, gandirile?

Cum ar putea sa-ti fie atunci rugaciunile? Ma rog ca macar alea sa-ti fie mai curate.

Nu ma supar pentru ce lucruri urate imi spui dar Trambitele nu sunt oameni banali. Au fost asa ca noi doi si ca oricine insa Domnul i-a facut ingeri, sfinti, intelepti, mici Dumnezeu chiar daca cu atat mai mult sunt ca niste umili fara pretentia ca ar avea vreo valoare.

Ti-am dat linkuri, de ce nu ai intrat sa citesti despre ele. Orice investigator, ziarist, sociolog, analist, mai inainte investigheaza ca sa-i iasa lucrare vrednica de adevar.... asta ca sa nu mai vorbim de cei ce vor sa acuze si sa condamne, deci daca esti comisar de politie asa ca Sherlock sau Hercule Poireaut atunci ti-ai folosi toate capacitatile, indiciile si dovezile la modul cat mai corect si abea apoi te-ai pronunta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.11.2021 at 15:10:49.
Reply With Quote