Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #109  
Vechi 26.11.2021, 17:27:26
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 171
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Brimstone,nu e vina nimanui ca tu, din proprie initiativa, in deplinatatea facultatilor mintale (sau partial :) ai intrat intr-o hazna sectara si acum-prizonier al propriei amagiri- incerci sa iti transformi aberatia in realitate ca sa iti justifici proprie deriva (pe care o sesizezi sau nu). Gruparea nip are toate caracteristicile unei secte minore,fara nici o legatura cu Dumnezeu, exceptand propriile halucinatii si deviatii. Pe mine ma intereseaza doar psihologia membrilor ei, tu esti bun de studiat, intrucat ma intereseaza analize socio-culturale ale gruparilor de acest tip. In rest existenta sectei tale sau aberatiile teologice de care dati dovada imi sunt perfect indiferente. Din nefericire nu am reusit sa identific nici in gandirea ta nici in caracteristicile sectei tale nimic deosebit fata de secte similare, sunteti extrem de banali, usor de incadrat in sabloane clasice. Speram sa gasesc ceva original dar nu e cazul. Asta nu intelegi tu, sunteti previzibili pana ucideti interesul oricarui om. Aveti parti comice in conceptiile voastre, probabil asta va conta cumva cand va fugi aghiuta cu voi in brate :)
Aveti la avatar marturisirea ca sunteti protestant. Asta in ochii bisericii ortodoxe inseamna sectar. Nu-i asa? Deci dumneavoastra pe un forum ortodox, sectar fiind conform dogmelor ortodoxe indrazniti sa-l numiti pe un alt sectar un "sectar". Cam prea ipocrit as zice! Sunt satul de atata ipocrizie religioasa.
Bine, eu va cataloghez pe toti, oameni religiosi din diferite neamuri si confesii nebuni de legat, dar asta e in alt subiect.
Reply With Quote