View Single Post
  #142  
Vechi 30.03.2021, 19:56:17
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
Niciun om nu poate grai astfel de lucruri, atat de profunde si adevarate!
Tu vezi profunda si prostia aia cu pamantul plat.
Nu sustin teoria pamantului plat ci Teoria PacMan3D-nD. Citeste-o si nu mai afirma ca sustin ca e glob sau plat. Marile sunt plate. Principiul vaselor comunicante se invata la fizica in gimnaziu. Teoria mea e profunda si tainica. Nu e o prostie. E cea mai buna teorie si cea mai aproape de Adevar. Dupa ce am sustinut eu ca americanii mint si ca pamntul nu e glob a inceput sa vuiasca netul. Daca am fost in stare sa si emit o teorie coerenta atunci crede-ma ca am profunzime deci iata pot sa afirm si alte lucruri care nu tin de mine si care sunt mult mai profunde si mai mari, eu doar le observ si imi dau seama, realizez ca la oameni sau la duhurile rele nu e cu putinta a scrie asa de inaltator si de adevarat.

Citat:
Nu prea poti discerne ce e profund de ce e simplu nu prea ai abikitatea asta.
Oricine poate daca citeste. Cu timpul realizeaza si intelege ce citeste si de la Cine. Credinta iti deschide ochii si vederea, Lumina, nu ascunde Adevarul.

Citat:
Nu e nimic profund doar vorbeste unul despre prostii apocaliptice. Are unul halucinatii si spune tezte morivationale.
Acelasi Iisus-Cuvantul graieste de 65 de ani. Intre timp sf. Verginia si sora Maria au trecut la Domnul. Un om competent imediat recunoaste ca cel ce continua graierea este Acelasi. Un intelept, un ortodox, vede chiar mai mult. Pricepe ca Domnul Iisus a fost foarte aproape si a crescut toate cele 7 Trambite Apocaliptice si ca a suflat prin ele inceputul sfarsitului, Apocalipsa. Tu negi. Tu te crezi boier. Halucinatii? Manastiri ridicate de saraci, de orfani, proorcii pictate, afirmate implinite, minuni, vindecari, haruri, texte sfinte intelepte, martiraj, necolaborationism, incoruptibilitate, umilinta, supunere, smerenie, bunatate, crestere de copii, de ucenici... Negi evidenta, negi milioanele de martori. Halucinez eu sau tu negi orice pana in panzele albe prostind in fata? Un pic de respect fata de probe, fata de argumente, fata de realitate, fata de martori nu ti-ar strica!

Citat:
Ce e profund ca dogma nu este motivational nu e nimic bun. E doar mesaj apocaliptic pentru prosti.
E mesaj pentru ca prostii ce citesc sa devina credinciosi si treptat, ascultand, sa ajunga intelepti. Asta inseamna crestinism, o crestere in sfintenie si o lepdare de pacat si de trufie!

Aici apare profunzimea, cand omul incepe sa aiba simt fin, vedere interioara fina, cand simte, cand are inima, har, Duh Sfant si cand devine viu si i se despietreste inima si incepe sa devina empatic, milostiv si cu bun simt, sfios, ascultator, supus, rabdator. Incepe sa capete profunzimea Cuvantului.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote