View Single Post
  #7  
Vechi 08.05.2009, 21:49:13
abwars's Avatar
abwars abwars is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Implicit

corect....am uitat de aspectul celalalt...scuze pentru neatentia mea...m'am legat doar de familia crestina.

pai...din bunatatea Sa Dumnezeu impartaseste omului...celui care se roaga nu ii daruieste pentru a il intari in credinta(Marcu 11,24: "...Toate cate cereti , rugandu-va,SA CREDETI ca le-ati primit si le veti avea") ...iar celor care nu se roaga si nu au nici o tangenta cu Biserica si cred ca acel copil a fost o greseala le daruieste pentru a ii schimba...am vazut oamenii nu numai necredinciosi , dar si care se declarau atei care s'au schimbat total, au inceut sa fie preocupati de suflet...si incet incet au inceput sa vina la biserica si sa participe activ

nu poti explica Bunatatea Suprema. Caci Dumnezeu este acelasi si cu cei pacatosi si cu cei drepti, si cu cei care cred si care nu cred in El. Si El este BUN. Chiar daca noua ni se pare ca El face rau ca nu ne daruieste copii, El nu poate face aceasta deoarece s-ar desfiinta pe Sine. vezi Matei 12, 25, hula impotriva Duhului Sfant.

daca gresesc va rog foarte mult saa ma corectati.Aceasta este o interpretare personala si poate avea greseli.
Reply With Quote