View Single Post
  #160  
Vechi 10.02.2014, 12:26:33
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Asta e tare, tu spui ca eu nu stiu ca biserica de langa mine are pictata aceasta icoana. Te astept sa vii in oras sa ti-o arat.
Unde am spus că nu există această pictură în biserica de lângă tine de care amintești tu?

Nu degeaba a spus cineva pe aici că ești ecumenist, deși tu pozezi și susții contrariul. Să știi că habarnismul și ignoranța nu țin loc de scuză, mai ales că ți s-a explicat foarte clar și argumentat. Ai ajuns să susții erezii, cel mai probabil însușite de la catolici.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
P.S. Sper ca stii ca si Parintele Arsenie Boca (pe care il apreciezi, de aceea spun de domnia sa), L-a pictat pe Dumnezeu Tatal tot asa, sub forma unui om batran.
Iată un motiv în plus care confirmă ceea ce susțin mai sus. Pe ce te bazezi în această afirmație? Nu-mi posta articole de pe site-uri scrise de habarniști. Citește articolul edificator în acest sens, postat de Mihailc.

ps: ar fi cazul să te abții de la smiorcăieli de genul că "am chef de ceartă și că în lipsă de argumente te atac" (cum mereu obișniești să te plângi) și să-ți recunoști greșeala.
Reply With Quote