View Single Post
  #149  
Vechi 24.02.2009, 02:16:01
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de 14carol06 Vezi mesajul
[COLOR=red]Despre subiectul "lucrarii" ierodiaconului Visarion,insusi Parintele CLEOPA in cartea "BISERICA,SECTELE SI FRATII MINCINOSI" nu prea o vede bine.Capitolul despre fratii mincinosi este destul de lung si nu am timpul sa vi-l citez,dar sfatuiesc pe toti cei interesati de acest subiect sa caute cartea de mai sus,sa o citeasca cu mare atentie si sigur isi vor raspunde apoi singuri la toate intrebarile legate de aceasta "lucrare",iar cine vrea sa-mi puna intrebari referitoare la "aceasta",poate sa mi le puna in mesageria privata,Am cunoscut indeaproape aceasta "lucrare"! [/COLOR]
[/SIZE]

[SIZE=4] ...de ce nu o vede bine??? Pt ca la dansu nu au ajuns OAMENI SINCERI si sa care sa SPUNA CLAR SI ADEVARAT despre Pr.Visarion, ci au mers numai cei "limba spurcata" si i-au bagat in cap pr.Cleopa ca "Visarion este eretic"! [/SIZE]
[SIZE=4]Fratia ta ar trebui sa te interesezi MAI BINE! Daca vrei putem vbi!!! Am stat mai bine de 17 ani langa Dansul, unde am invatat cum sa TRAIESC ORTHODOX, cum sa traiesc si sa imi castig MANTUIREA!!! Ceea ce stii fratia ta, nu te INDREPTATESTE sa faci cateheze "private" legate de visarionisti! Ori esti CRESTINUL care implineste PORUNCA IUBIRII SI IERTARII si de a nu JUDECA GRESIT APROAPELE, chiar de ai sau nu dreptate, ori esti un fariseu care sadeste veninul urii in inimile celorlalti![/SIZE]
[SIZE=4]Pr.Cleopa s-a dovedit a fi slab in aceste momente caci "a plecat urechea clevetitorilor" nu din vina sa, ci din vina celor ce eu vbit URAT la adresa Pr.Visarion! Pr.Cleopa trebuia sa isi demonstreze TARIA credintei si sa implineasca cuvantul paterical ca "daca vine cinva la tine vbind de rau pe aproapele sa il alungi de la tine ca pe un CALCATOR de Lege! Iar daca il vezi tu gresind, sa NU crezi nici pe jumatate, ci sa te rogi pt el, ca sa il ierte Dumnezeu si sa Isi trimita mila Sa peste el, ca altfel de il vei judeca, mai rau decat acela vei cadea si uraciune in fata lui Hristos vei fi"[/SIZE]
[SIZE=4]Deci fratele meu, lasa la o parte CLEVETIREA, si nu-ti mai aduna pacate, ca si-asa facem destule fiecare!!! Lasa-L pe HRISTOS sa judece, noi nu avem dreptul, nici nu suntem in aceasta masura!! [/SIZE]
[SIZE=4]JUDECATA NOASTRA NU E CA A DLUI HRISTOS!!! [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Te rog sa ma ierti!! Fii binecuvantat!!!![/SIZE]
Reply With Quote