View Single Post
  #19  
Vechi 05.09.2016, 23:05:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Dar de aici pana la a construi un fel de conspiratie la care participa ierarhia Bisericii si unde cireasa de pe tort este melodia de la adunarea tinerilor - ( pe care probabil nu au scris-o ierarhii aia masoni si ecumenisti ci tineri din astia priceputi intr-ale muzicii au compus si ei un canticel acolo ), e cale lunga.
Eu nu m-am adresat nicaieri asa despre ierarhi ca ar fi masoni asta e adaosul tau propriu, am si intrebat cine a facut castingul, e foarte limpede ca de la oameni care adopta prin semnatura o politica publica te poti astepta sa nu se abtina de la a-si cultiva opiniile pe unde se aduna mase mari de tineri, ce si cine i-ar impiedica sa transmita un mesaj sau altul in randul maselor ?

Si vorbim de tineri care poate nu au un nivel ridicat de catehizare, ma indoiesc de faptul ca sunt toti olimpici, in Biserica nu s-ar putea zice tot ce se zice la o petrecere campeneasca pt ca s-ar mai gasi cate cineva sa-i corecteze, riscul e mare.

Cantecelul poate fi doar o piesa din mai marele puzzle, daca asa aleg sa se prezinte, cantecelul l-au facut tinerii finantarea si acceptul final au venit de sus.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 05.09.2016 at 23:13:12.
Reply With Quote