View Single Post
  #9  
Vechi 13.01.2011, 15:49:17
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina_bl Vezi mesajul
am 25 de ani si de 4 luni traiesc in spania. acum aproape 4 ani m-am simtit foarte rau imi treceau ganduri negre prin minte sa ma sinucid ca am sa mor in orele urmatoare etc. am rugat-o pe mama mea sa ,ma duca la o manastire care era aproape de noi. aici parintele staret m-a spovedit si mi-a citit o rugaciune dintr-o carte sfanta . va rog sa ma credeti ca in momentul in care citea rugaciunea in biserica se auzea un zgomot din ce in ce mai intens (ca si cum ar da cineva cu spaclul p perete).datorita faptului ca ma simteam foarte rau am crezut ca e doar in mintea mea . la iesirea din manastire parintele ne-a spus mie si mamei mele ca am fost singuri si ca nu a fost in mintea mea zgomotul .m-am simtit rau o perioada dar mi-am revenit . m-am casatorit am o fetita de 2 ani si de aici incepe din nou problema mea. in fiecare seara ma inchin spun TATAL NOSTRU si apoi ma rog pentru sanatate de cateva saptamani imi trec ganduri foarte urate prin cap cum ar fi ca dumnezeu nu exista .multe injurii la adresa sfintilor . ca o sa imi moara fetita etc. va rog ajutati-ma eu nu am nici o biserica ortodoxa pe aici aproape si nu am la cine sa apelez . imi e tare teama sa nu ma pedepseaca dumnezeu pentru aceste fapte. desi de multe ori ceva imi spune sa nu ma inchin eu continui sa ma inchin in fiecare seara atat eu cat si fetita acelasi lucru se intampla cand imi inchin si fetita . ma rog sa ma ierte daca nu imi spun rugaciunea curat si sa imi ierte gandurile necurate ce imi trec prin cap . va rog ajutati-ma
Mută-te într-un oraș unde există biserică ortodoxă! Sau în cel mai rău caz, măcar du-te la Liturghie la catolici, mai bine decât deloc, eu nu știu cum poți să stai fără biserică.
Reply With Quote