View Single Post
  #10  
Vechi 05.04.2008, 16:50:18
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Sfanta Lumina se vede cum coboara sub forma de fulgere prin cupola Bisericii Sfantului Mormant si se imparte in trei: O parte se duce spre Bethleem, una se duce catre Golgota si una coboara pe Sfantului Mormant si aprinde vata pusa pe acolo.

Astea cu fosforul ..bla bla bla..sunt nascociri ale unora care sunt cu totul potrivnici Credintei Ortodoxe si ei nic nu pricep ce se intampla acolo pentru ca nu cred in mnuni ..Patriarhul este controlat din cap pana-n picioare ca sa detina vreo sursa de foc de orice natura ar fi ea..sau fosfor sau mai stiu eu ce materiale...La fel si Sfantul Mormant este Controlot si pus sigil la intrare ca sa nu existe materiale dubioase care ar ajuta la aprinderea ocului printr-o metoda sau alta .

SA nu uitam ca la Sfantul Mormant nu vin numai ortodocsii vin oameni de diferite credinte .. Acolo slujesc s catolicii si greco-catolicii etc ..Care ii invideaza pe ortodocsi ca numai la ei se coboara Sfanta Lumina...si de atatia ani de cand vine Sfnata Lumina acolo nu au putut sa demonstreze ca este vreo smecherie..Minciuna lor nu si-a atins efectul..si doar vorbe goale..
Reply With Quote