View Single Post
  #16  
Vechi 05.02.2013, 19:32:47
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Propaganda homofilă a ajuns până și în grădinițele românești! Doar este luna LGBT!
Citiți mai jos scrisoarea unui tată revoltat:
Doamne ajută!


Azi, când am luat’o de la grădiniță pe fiica mea de 6 ani, mi’a spus că marțea viitoare – ca primă zi a unei perioade de alte patru puse sub sloganul Să fiu altcineva – li s’a propus să vină (cine vrea) îmbrăcat astfel: fetele băiețește și băieții cu fustițe și rochițe. Adică... travestiți!
Am vorbit imediat cu educatoarea, care a spus că e mai mult o glumă. Apoi am sunat’o pe directoare și ea mi’a spus că s’a hotărât să se facă așa... cu acordul părinților! Minciună, căci reprezentantul părinților copiilor din grupa fiicei mele nu știa nimic. I’am spus doamnei directoare (de etnie maghiară) că sunt împotriva acestui lucru și consider propagandă homosexuală expunerea copilului meu – chiar și la nivelul vizual – la această travestire – mai ales când e făcută cu bieții copii ca și cum ar fi o joacă. Căci, nu? Mai greu e până se obișnuiește lumea cu ideea, apoi … Am amenințat’o că dacă nu’și retrage inițiativa respectivă, o voi da în judecată, ca om care atentează la sănătatea morală a copilului meu, pe care eu, împreună cu soția mea, l’am crescut în frică de Dumnezeu și cu multă dragoste.
Am vorbit și cu o judecătoare pentru a vedea ce opțiuni de acuzare am. Ea s’a interesat și mi’a răspuns că... „niciuna pe linie penală”. Adică pederaștii au epurat legile României de tot ceea ce putea să le oprească mârșăviile, iar acum și’au lansat atacul sub streașina – culmea nesimțirii – Muzeului Țăranului Român!
În seara aceasta, la predică am spus toate acestea, ca oamenii să știe, îndemnându’i să se roage – Doamne, surpă lucrarea duhurilor rele și a celor ce le slujesc. Și să nu mai stăm cu mâinile în sân, să ne apărăm copiii: să fim ca leii care împrăștie hienele care ne atacă familia.
Însă scandalul tot a fost bun la ceva pentru că educatoarea și directoarea – probabil și la îndemnul inspectoarei, cu care am vorbit între timp – și’au anulat cu totul inițiativa: carnavalul va începe doar miercuri, marți fiind o zi obișnuită.
Deci, frați creștini: se poate! Să nu ne fie frică! Niciodată și în nicio împrejurare! Hristos e alături de noi! Strigați din toate puterile după ajutorul Lui, dați pe față toate uneltirile pederaștilor, fiți ca leii care își apără puii. E datoria noastră de tați, mame, părinți duhovnicești și creștini ai acestui neam.

De aici din Sf. Gheorghe–Covasna, cu urări de bine pentru luna aceasta, pentru toți cei care gândesc românește, în calitate de tată și de om cu bun simț,

pr. dr. Ciprian-Ioan Staicu,
președintele Asociației „Prietenii Sf. Efrem cel Nou”
Reply With Quote