View Single Post
  #154  
Vechi 30.06.2021, 16:28:55
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Si nu ti-ai pus niciodata intrebarea "daca gresesc"?

Ca noi nu am adus nimic nou, nu avem cum sa gresim.suntem in cele drepte. Intrebarea nu este daca noi gresim pentru ca zicem.cele drepte.

Intrebarea este cine ti-a garantat tie penttu asta inafara de .. mintea ta?
Iata maxima trufie identica cu a celor de acum 2000 de ani.

In ciuda minunilor, a cuvintelor sfinte, invierilor, vindecarilor, in ciuda tuturor marturiilor, sute de mii in tot Israelul, ei sustineau ca ei nu au cum sa gresaeasca, ca este scris ca nu se va ridica niciun prooroc din Galilea neamurilor, ca ei stau in lege, in cele drept... deci e clar, te crezi ca ipocritul impreuna cu sinedriul de acum 2000 de ani intru cele drepte si crezi ca Iisus lucreaza cu belzebul, ca el e satana, face false minuni, face false invieri, spui ca huleste, ca blasfemiaza...

Nu-ti dai seama ca esti pripit si ceri minuni si semne si tot felul de garantii ca sa crezi.

Le-a raspuns orbul din nastere:
Citat:
În prealabil postat de Evanghelia
Deci l-au chemat a doua oara pe omul care fusese orb si i-au zis: "Da slava lui Dumnezeu . Noi stim ca omul acesta este pacatos".
A raspuns deci acela: "Daca este pacatos, nu stiu. Un lucru stiu: ca am fost orb si acum vad".
Deci i-au zis: "Ce ti-a facut? Cum ti-a deschis ochii?"
Le-a raspuns: "Acum v'am spus si n'ati auzit? De ce vreti sa ma mai auziti o data? Nu cumva vreti si voi sa va faceti ucenici ai Lui?"
Si l-au ocarat si i-au zis: "Tù esti ucenic al aceluia, dar noi suntem ucenici ai lui Moise.
Noi stim ca Dumnezeu lui Moise i-a vorbit, dar pe acesta nu-l stim de unde este".
A raspuns omul si le-a zis: "In aceasta sta minunea, ca voi nu stiti de unde este, si El mi-a deschis ochii.
Noi stim ca Dumnezeu nu-i asculta pe pacatosi; ci de este cineva cinstitor de Dumnezeu si-I face voia, pe acesta il asculta.
Din veac nu s'a auzit sa fi deschis cineva ochii unui orb din nastere.
De n'ar fi Acesta de la Dumnezeu, n'ar putea sa faca nimic".
Au raspuns si i-au zis: "Pe de-a'ntregul in pacate te-ai nascut, si tu ne inveti pe noi?...". Si l-au dat afara
Te simti bine asa in pieile sarpelui?

Auzi ce zici? Iti vezi trufia? Toti cei care isi astupa urechile si-si inchid ochii nevrand sa vina la vindecare vor muri negresit in pacatele lor, instaurand in biserica exact ca acum 2000 de ani trufia Luxiferica, spurcaciunea pustiirii la loc sfant! Asta a dus la daramarea vechiului Ierusalim!

Iata asa aparati voi ortodoxia!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 16:33:10.
Reply With Quote