View Single Post
  #86  
Vechi 22.07.2017, 13:56:01
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Addy11 Vezi mesajul
Daca vii si spui ca regulile de igiena, recunoscute mai de toata lumea, nu se aplica in biserica, faci o afirmatie iesita din comun, bazata pe o exceptie. Mai mult decat atat, o exceptie bazata strict pe credinta.
Stai ca nu pricep,tu vrei ca credinciosii sa ia decizii in viata bazate pe credintele tale sau pe credintele lor crestine?

A zis Mantuitorul ucenicilor Sai: "Iată, v-am dat putere să călcați peste șerpi și peste scorpii, și peste toată puterea vrăjmașului, și nimic nu vă va vătăma" (Luca 10, 19)

Citat:
Am vazut parinti care nu isi lasa copiii sa bea apa din aceeasi sticla ca fratii lui, dar nu au o problema sa ii duca la pupat icoane dupa babele care nu s-au mai spalat pe dinti de cand erau fecioare. Iti trebuie vreo inteligenta iesita din comun sa iti dai seama ca nu e igienic?
Poate ca stiu ei ceva ce tu nu stii si asta te roade ,nu?

Citat:
E grav grav ca in 2017 sunt inca oameni care cred ca in biserica nu sunt germeni si nu se iau boli. Te rog sa imi mentionezi studiul stiintific care dovedeste faptul ca in biserica transmiterea bolilor e o imposibilitate.
Mai intai prezinti tu studiul care dovedeste ca se transmit boli in biserica. Eu zic ca un spital e mult mai periculos.

Citat:
E ciudat cum oameni ca tine se incred in ce zice stiinta in viata de zi cu zi, si cand e vorba de religie apasati butonul si deveniti irationali, dispusi sa credeti orice va zice un tip cu sutana, care nu are alta pregatire decat teologia. Daca o are si pe aia...
E ciudat cum oameni ca tine se incred in ce zice stiinta ,dar sunt foarte nefericiti .Stiinta nu-ti daruieste decat ,maxim,un confort material .Fericirea sufleteasca o gasesti in alte locuri care n-au absolut nici o legatura cu stiinta.Ai terminat de sters clantele cu spirt?
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote