View Single Post
  #33  
Vechi 23.01.2020, 17:15:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Prietene am văzut ce a făcut Boc la Cluj, a distrus spiritualitatea orașului prin Untold, ba chiar nu e o surpriză că prima paradă lgbt pride din afara Bucureștiului a fost tot la Cluj pt că el a creat condiții prielnice acolo.

Acum va avea în coastă o mare masă de usriști formată de administrația lui cu care va trebui să se lupte.

Las pe alții să se pronunțe care e perla coroanei am făcut și o paralelă în postarea trecută dezvoltare Oradea vs dezvoltare Cluj.

Eu am atacat factorul politic care a dus la distrugerea morală a unor orașe.

Oradea s-a dezvoltat fără decreștinarea agresivă a orașului, tot cu primar de dreapta, Boc prin ce a făcut la Cluj a afectat o mare parte din spiritualitatea orașului.

Cred că în afară de Bolojan și de primarul din Ciugud care a fost premiat din țară de oameni apolitici, fiindcă a atras într-o comună 30 de mil de euro fost pesedist, restul mai au până să fie primari ideali.
E clar că orașele motor s-ar fi dezvoltat chiar indiferent de ce primar era.

De ce crezi că mi-ar păsa care de-al cui este.
Crede-mă că un primar de dreapta nu poate fi ca Mahomed încât să oblige la credință cu forța amenințîmd cu sabia, cu kalașnicovul, cu atacul aerian sau cu bomba atomică cu atât mai mult că Boc e liberal democrat și creștin. Clujul e un oraș universitar liber unde anual vin 80.000 de studenți din toate colțurile lumii și Boc le oferă tot ce și-ar putea dori fără să-i judece.

Dacă pentru unii libertatea e un motiv și un acoperământ sub care își permit să păcătuiască asta nu e vina lui Boc. Ar fi vina lui dacă ar fi un dictator ca alții căci abea atunci i s-ar putea reproșa păcătuirile sclavilor și supușilor dar dacă conducătorul democrat și liberal protejează libertatea și drepturile tuturor atunci musai doar celor ce păcătuiesc li se poate reproșa că își strică sufletele urmând căile păgâne sau păcătoase ale paradelor de tot soiul care sfidează sfințenia și bunătatea lui Dumnezeu.

Un primar nu e un stăpân-jupân al orașului sau al județului cum e moda la uslamiști ci ar trebui să fie așa ca un tată bun și drept sau ca un frate creștin!

Citat:
SF. Petru:
15. Căci așa este voia lui Dumnezeu, ca voi, prin faptele voastre cele bune, să închideți gura oamenilor fără minte și fără cunoștință.
16. Trăiți ca oamenii liberi, dar nu ca și cum ați avea libertatea drept acoperământ al răutății, ci ca robi ai lui Dumnezeu.
17. Dați tuturor cinste, iubiți frăția, temeți-vă de Dumnezeu, cinstiți pe împărat.
18. Slugilor, supuneți-vă stăpânilor voștri, cu toată frica, nu numai celor buni și blânzi, ci și celor urâcioși.
19. Căci aceasta este plăcut lui Dumnezeu, să sufere cineva întristări, pe nedrept, cu gândul la El.
20. Căci, ce laudă este dacă, pentru greșeală, primiți bătaie întru răbdare? Iar dacă, pentru binele făcut, veți pătimi și veți răbda, aceasta este plăcut lui Dumnezeu.
21. Căci spre aceasta ați fost chemați, că și Hristos a pătimit pentru voi, lăsându-vă pildă, ca să pășiți pe urmele Lui,
22. Care n-a săvârșit nici un păcat, nici s-a aflat vicleșug în gura Lui,
23. Și Care, ocărât fiind, nu răspundea cu ocară; suferind, nu amenința, ci Se lăsa în știrea Celui ce judecă cu dreptate.
24. El a purtat păcatele noastre, în trupul Său, pe lemn, pentru ca noi, murind față de păcate, să viețuim dreptății: cu a Cărui rană v-ați vindecat.
25. Căci erați ca niște oi rătăcite, dar v-ați întors acum la Păstorul și la Păzitorul sufletelor voastre.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.01.2020 at 17:35:05.
Reply With Quote