View Single Post
  #6  
Vechi 13.08.2020, 15:38:54
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulidor91 Vezi mesajul
Doamne ajuta , am si eu o intrebare , eu am aproape 30 de ani si inca sunt singur , am avut cateva relatii cu fete nu foarte lungi dar s-au terminat prost si ultima chiar recent in care am fost mai mult amagit pentru ca dupa mai multe luni mi-a zis ca nu vrea nicio relatie, nu se vede in nicio relatie , sa lasam timpul sa treaca si niciodata nu a venit vreo initiative din partea ei. Situatia mea este mai complicata , eu locuiesc intr-un oras mai mic , grupul meu de prieteni aproape toti s-au casatorit sau urmeaza si eu am ramas pe dinafara , uneori imi e greu , imi doresc si eu pe cineva dar unde sa intalnesc acea persoana , de la o varsta e mai greu sa gasesti pe cineva , prietenii se distanteaza ca ajung la casele lor , la locul de munca nu sunt multe fete tinere si care sunt au deja pe cineva si pe Facebook daca incerc sa adaug pe cineva sa vorbim ori nu accepta ori nu raspunde si alte variante nu stiu , asa pe strada mi s-ar parea ciudat sa ma bag in seama cu cineva , nu ramane decat sa ma rog sa am nadejde ca va fi cineva candva si pentru mine dar e greu , de multe ori sunt trist , chiar si ultima fata cu care am vorbit si iesit mai multe luni si care merge la acelasi duhovnic ca mine nu este potrivita pentru mine , asa mi-a zis si duhovnicul si incerc sa ma obisnuiesc cu gandul. Nu este usor singur , oricat ai incerca sa te minti ca esti fericit singur , liber , iti petreci timpul cum vrei cand se lasa seara , sau cand iesi la o plimbare parca ai vrea sa ai pe cineva cu care sa vorbesti , sa fie alaturi de tine.
Dacă vrei ceva trebuie sa lupți pentru asta.... Eu am renunțat la alcool, țigări, acum merg la sală, am o alimentație sănătoasă, am renunțat la anturajele proaste, la o relație care a ținut 4 ani și în care doar am suferit ambii.... Și știu ceva?.... Am doar de câștigat. Schimba-te tu și vei vedea ca problema este la tine.... Fă-le sa te dorească ele, dacă nici tu nu te placi, și ai o atitudine proasta fata de tine, cum vrei sa te placa sau abordeze altcineva. Și nu lasa pe nimeni sa ia decizii în locul tău. Nici familia nici duhovnicul nici prieteni, da e important sa ceri un sfat, dar decizia ia-o mereu singur... Nu contează ce decizie vei lua, ce femeie vei alege, nimic nu e perfect asa de la sine, mereu trebui muncă și răbdare și înțelepciune.... Așa că asumați orice alegi.... Fi bărbat!!!
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote