Subiect: Omul din luna
View Single Post
  #22  
Vechi 27.03.2016, 16:39:52
sergiuran's Avatar
sergiuran sergiuran is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.03.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Pentru ca numai recent s-au gasit mai multi sa spuna ca nu s-a ajuns pe luna, si nici in spatiu.

In plus, acum e foarte usor sa publici fotografii pe internet. Inainte nu exista internet.

Nu inteleg ce motiv ai putea sa ai sa crezi ca totul este o conspiratie. Pai cat de greu este sa traiesti cand crezi ca totul in jurul tau e o conspiratie? Nu te mai bucura nimic.
Eu nu cred in conspiratii. Pur si simplu stiu ca exista intunecatul si ca are (din ce in ce mai multe) slugi care-i fac lucrarea pe Pamant. A sti acest lucru intradevar la inceput aduce multa tristete si din ce am vazut majoritatea oamenilor evita adevarul din acest motiv. Dar dupa o perioada incepi sa vezi lucrurile pozitive si minunile. Si te bucuri cand vezi ca se tin slujbe in biserici, ca sunt oameni care se inchina la o cruce/icoana. Si te bucuri cu adevarat. Cand incepi sa intelegi cum merg lucrurile in aceasta lume incepi sa te bucuri de ghioceii pe care-i vezi ici-colo rasariti in lume.
si incepi sa apreciezi anumite lucruri: pt mine a fost o uimire cand mi-am dat seama cat de mult efort si lupta se duce pt ca noi sa putem astazi sa mergem la bisericia, pt ca ea sa existe.. lupta de mii de ani, nu de azi.. Fiecare secunda din Liturghia pe care ai ascultat-o astazi s-a platit cu tone de sange de-a lungul istoriei..
Reply With Quote