View Single Post
  #1  
Vechi 05.03.2013, 01:56:45
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Cum arata coltul vostru de rugaciune?Dar ''bisericuta'' voastra personala?

Cum arata coltul vostru de rugaciune?Cu multe icoane,iconite,candele,cruci,cruciulite,carti?Asa arata la mine.Dar stiu ca nu asta e important ,important este sa ai CREDINTA in suflet.E o intrebare intima,cine doreste poate raspunde.

Eu am icoana Sfantului Nectarie,icoana Maicii Domnului cu pruncul Iisus,icoana Sf.Andrei,icoana Maicii Domnului ,icoana cu Mantuitorul Iisus singur si zeci de cruciulite,iconite mici,lantisoare dar si o candela cu o cruce mare care mi-a placut mult care e mereu aprinsa in zilele de sarbatoare.Mantuitorul,Maica Domnului si Sfantul Nectarie sunt CEI MAI LA INIMA MIE,iertare ca nu vreau sa neglijez ceilalti Sfinti doar ca cel mai mult ma rog LOR!
De asemenea port si la gat o cruciulita frumoasa draga mie,mai am cruciulite tot frumoase.Sa nu uit:am zeci de carti duhovnicesti pe langa Sf.Scriptura mi-am mai achizitionat cateva care cred ca imi vor fi de MARE FOLOS!Consider ca fiecare dintre noi trebuie sa aiba o mica ''bisericuta''acasa.Dar sa nu exageram si sa punem cruci in colturile peretilor cum am vazut la televizor odata si sa fie plin plin plin de iconite si de cruci.Ca dam in fanatism.

Nu vreau sa fie un inventar topicul acesta ci doar descrierea asa cum puteti a coltului vostru de rugaciune!

Eu ma simt CEL MAI BINE la coltul meu de RUGACIUNE,chiar mai bine ca in Sf.Biserica,simt ca sunt numai eu cu Dumnezeu,Sfintii si Maica Domnului. E sublim,inaltator.Probabil pentru ca e ''intimitate''.
Deci,cum arata coltul vostru de rugaciune,puteti pune poze sau descrie in cuvinte.Multumesc mult

Hristos este Calea,Adevarul si Viata!
Reply With Quote